Na istoku i jugoistoku Srbije uveče se lokalno očekuje kiša koja će se lediti na tlu.

Na području severne, zapadne, centralne i jugozapadne Srbije posle podne i uveče uslediće intenziviranje snežnih padavina, pa se očekuje povećanje visine snežnog pokrivača za 10 do 15 cm, lokalno i više.

U Srbiji očekuje ledeni dan uz postepeni prestanak padavina i razvedravanje, ujutru i pre podne u severnim i zapadnim, a sredinom dana i u ostalim predelima Srbije.

Duvaće slab i umeren vetar, sredinom dana i jak severozapadni, na istoku povremeno sa olujnim udarima.

Najniža temperatura biće od -8 do -2 stepena, lokalno i do -10, a najviša dnevna od -4 do 0.

 RHMZ najavljuje da će i u Beogradu biti ledeni dan, pre podne slabljenje i postepeni prestanak snega, posle podne uslediće razvedravanje.

Duvaće slab i umeren, sredinom dana i jak severozapadni vetar.

Najniža temperatura biće oko -4, a najviša dnevna oko -2 stepena.

U petak ujutru očekuje se umeren i jak mraz, temepratura od -14 do -7 stepeni, a samo se na istoku zemlje očekuje slab mraz i temepratura oko -4 stepena.

Tokom dana biće toplije, posle podne uz postepeno naoblačenje sa kišom i susnežicom sa zapada, koja će se u Vojvodini ponegde lediti pri tlu.

Od subote se ponovo očekuje hladnije vreme, mestimično sa snegom, a u nedelju i početkom sledeće sedmice i sa uslovima za pojavu ledenih dana.

 RHMZ upozorava da su mogući problemi u saobraćaju i snabdevanju stanovništva životnim namirnicama, toplotnom i električnom energijom (moguća je totalna blokada saobraćaja), moguće velike štete na prenosnim sistemima - dalekovodima, povrede pešaka, oštećenje stabala - štete na šumama, drveću u parkovima i individualnom drveću (lomljenje grana). Usled taloženja snega i zaleđivanja moguće su štete i na sistemima električne železnice, žičarama, TV tornjevima i drugim antenskim stubovima.

Upaljen žuti alarm

Danas je u celoj Srbiji na snazi žuti meteoalarm. To znači da

vreme može biti opasno (potencijalno). 

  • Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku. Treba nastaviti sa informisanjem o očekivanim meteorološkim uslovima. Ne preduzimajte nepotrebne rizike - navodi RHMZ.

Biometeorološka prognoza

Nepovoljna biometeorološka situacija za većinu hronično obolelih, pa im se savetuje oprez, pogotovo astmatičarima i srčanim bolesnicima. Meteoropatske reakcije su očekivane u vidu reumatskih bolova, glavobonje i razdražljivosti. Maksimalna koncentracija se preporučuje svim učesnicima u saobraćaju.

BONUS VIDEO