eksplozija
Foto: Printscreen/Društvene mreže, ilutracija

Kotlarnica u Kotovskom okrugu delimično je oštećena, a na terenu su vatrogasne ekipe, prenela je RIA Novosti.

"Masovni napad dronova"

Bočarov je naveo da sistemi protivvazdušne odbrane odbijaju "masovni napad dronova".

Prema ruskom Ministarstvu odbrane, tokom noći oboreno je ukupno 19 ukrajinskih dronova - devet iznad Volgogradske oblasti, po tri iznad Brjanske i Kurske i po jedan iznad Belgorodske, Voronješke, Orlovske i Saratovske oblasti.

"Objekat od kritičnog značaja"

U isto vreme, Centralna obaveštajna agencija Ukrajine saopštila je da su dronovi pogodili postrojenje za preradu gasa "LUKOIL-Korobkovskaja" u gradu Kotove.  

Kako je naveo Andrij Kovalenko iz Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine, reč je o objektu od "kritičnog značaja" za rusku naftnu i gasnu infrastrukturu, koji obezbeđuje preradu i transport gasnog kondenzata, kao i proizvodnju sirovina za hemijsku industriju.

Prema njegovim navodima, postrojenje je deo sistema snabdevanja gorivom za domaće tržište i izvoz. 

Ukrinform podseća da su 6. oktobra dronovi napali rafineriju u naselju Antipino u Tjumenskoj oblasti, prenosi Tanjug.

BONUS VIDEO


 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading