RUSIJA BESNA NAKON ŠTO IM JE POLJSKA ZADALA TEŽAK UDARAC Zaharova: Uslediće adekvatan odgovor

- Varšava nastavlja namerno da uništava odnose, delujući protiv interesa građana - rekla je Zaharova za RIA Novosti.
Zaharova je istakla da će u bliskoj budućnosti uslediti ruski "adekvatan odgovor na ove neadekvatne korake" Poljske.
Ministar spoljnih poslova Poljske Radoslav Sikorski je ranije danas saopštio da ta zemlja povlači saglasnost za rad ruskog konzulata u Krakovu, a kao razlog za to je naveo dokaze kojima su raspolagale poljske vlasti da su ruske specijalne službe navodno bile umešane u požar u tržnom centru u Varšavi.
- Zbog dokaza da su ruske specijalne službe počinile čin sabotaže, koji je za osudu, nad tržnim centrom u Ulici Marivilska, odlučio sam da povučem svoju saglasnost za rad Konzulata Ruske Federacije u Krakovu - rekao je Sikorski u objavi na platformi Iks.
Poljski premijer Donald Tusk je rekao juče, nakon godinu dana istrage o tom slučaju, da ruske tajne službe stoje iza ogromnog požara koji je gotovo potpuno uništio tržni centar u Varšavi u maju 2024. godine.
Prošle jeseni, poljske vlasti su zatvorile ruski generalni konzulat u Poznanju i proterale trojicu diplomata koji su tamo radili, a u odgovoru na to Moskva je zatvorila poljski generalni konzulat u Sankt Peterburgu.
Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)