opozicija
Foto: AP/AP Photo/Darko Vojinovic

Sukob između opozicionih lidera i pokreta blokadera iz dana u dan poprima sve oštrije tonove. Nakon niza međusobnih optužbi poslednjih nedelja, atmosfera se dodatno usijala novim napadom koji je uputio jedan od najistaknutijih predstavnika blokadera, Jovo Bakić. Njegovi komentari otvorili su novo poglavlje u već napetim odnosima, podsetivši javnost na tenzije koje su se nagomilavale još od protesta i blokada tokom prethodnih meseci.

Bakić je poručio da se, prema njegovom mišljenju, opoziciji ne može verovati, jer su - kako kaže - već pokazali sve svoje kapacitete tokom protekle decenije političke borbe.

Dragan Đilas i Jovo Bakić

Društvene mreže

 

 

-Ili su nezreli za ovaj posao, ili rade za Vučića! U njih se ne može uzdati. Da su išta valjali, smenili bi Vučića za ovih 13 godina! Ne zaboravite, Đilas i Aleksić bili su u koaliciji sa Vučićem sve do 2016. godine - izjavio je Bakić.

Ove oštre reči stigle su neposredno nakon najnovijih sukoba na društvenim mrežama i neuspelih pokušaja dogovora oko zajedničkog delovanja, što je dodatno produbilo jaz između opozicije i blokaderskog pokreta. Umesto približavanja, čini se da svaka nova izjava dovodi do još većeg raslojavanja i međusobnog optuživanja.

Kako stvari stoje, otvoreni sukob između opozicije i blokadera sada ulazi u novu fazu, a javnost ostaje podeljena - jedni tvrde da napadi samo slabe ionako krhki opozicioni front, dok drugi smatraju da su ova razotkrivanja bila neminovna nakon svih dešavanja u prethodnim mesecima.

Vukadinović: Totalno su izgubili podršku,

sve šanse su propuštene

Politički analitičar i simpatizer blokadara Đorđe Vukadinović priznao je da je tzv. studentski pokret potpuno „pukao“, da se raspada zbog međusobnih sukoba i da više nema realne šanse da postigne izborni uspeh. On je to rekao u emisiji na antisrpskoj televiziji u kojoj je došlo i do rasprave sa kolegom Zoranom Panovićem, koji se očigledno još nije pomirio s činjenicama o kojima je Vukadinović govorio. Opozicioni analitičar je istakao da su blokaderi izgubili raniji talas podrške, kao i energiju koja ih je u pojedinim fazama činila relevantnim faktorom građanske mobilizacije. „Pogledajmo činjenicama u oči. Oni mogu da naprave lep skup, ali to više nije onaj konsenzus ni entuzijazam. Posvađani su međusobno, posvađani su i sa opozicijom“, naglasio je on.

BONUS VIDEO

 

 

 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading