OKOMILI SE NA VESIĆA DA BI SRUŠILI VLADU I VUČIĆA Evo kako je u sve umeštan rektor Đokić i kako su BAŠ ONI IZVLAČILI
Protesti zbog izgradnje Beograda na vodi i uklanjanja nelegalnih i nehigijenskih objekata koji su se nalazili na njegovom mestu, najavljenog iskopavanja litijuma u Mačvi i Pocerini, kao i zbog masovnih ubistava u OŠ "Braća Ribnikar" i selima Maloj Duboni i Orašju su se ugasili bez ikakvih rezultata tako da je pad nadstrešnice nešto što je organizatorima obojene revolucije idealno poslužilo za još jedan pokušaj državnog udara.
Nasilne demonstracije koje bi dovele do svrgavanja vlasti bez izbora ( koji su jedini način za legalnu i legitimnu promenu vlasti ) su počele već sledećeg dana 02.11.2024. godine u Novom Sadu kada je vandalizovana Gradska kuća, pri čemu su fakulteti i univerziteti u Srbiji, pa tako i beogradski univerzitet na čijem čelu je pomenuti Đokić, poslužili kao baza, gde su tzv. plenumi studenata donosili odluke o obustavi nastave na fakultetima i fizičkim blokadama zgrada uz fizičke i verbalne nasrtaje na profesore i studente koji su se tome protivili.
Sami plenumi nisu legalni ( jer nisu predviđeni zakonima niti drugim aktima ) niti legitimni (jer su malobrojni od samog početka, a njihovi organizatori se uporno trude da prikriju brojno stanje na sastancima plenuma ), ali to Đokiću nije bilo smetnja da ih huška, podržava i instruiše zajedno sa pojedinim profesorima koji su ideološki obojeni. Tako su zgrade fakulteta postale baze u kojima se blokaderi okupljaju - a neki čak i neprekidno borave njima, kuju planove za razne akcije od kojih neke imaju i elemente terorizma i odakle kreću u razne akcije poput blokada saobraćaja i slično.
Đokić nije preduzeo ništa da uspostavi normalno stanje na fakultetima i univerzitetu, iako bi kao rektor bio dužan to da učini, već je pospešivaю obojenu revoluciju.
Tako organizovani studenti i drugi blokaderi su na samom startu istakli zahteve među kojima i utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu je vrlo brzo reagovalo, ali selektivno, hapseći jednog ministra i njegovog pomoćnika, veliki broj zaposlenih u javnom preduzeću "Železnice Srbije"; "Infrastruktura Železnica", pri čemu su izbegli da uhapse, ili barem kao osumnjičene ispitaju Milutina Miloševića i Nebojšu Bojovića, već su oni od strane Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu pozvani ( ali se još ne zna u kom svojstvu ) tek krajem jula 2025. godine, nakon velikog pritiska javnosti.
Dakle, glavni javni tužilac VJT u Novom Sadu Branislav Lepotić, uz nalog vrhovnog javnog tužioca Zagorke Dolovac, donosi odluku da se uhapsi ministar građevinarstva Goran Vesić ( koji je inače jedan od medijski najeksponiranijih ministara), pomoćnik ministra Anita Dimovski, generalni direktor "Infrastrukture železnica" Jelena Tanasković, te Nebojša Šurlan koji je bio generalni direktor pre nje i druga lica, ukupno je uhapšeno 11 lica, ali među njima nisu bili Bojović i Milošević.
Predmetom je zadužen javni tužilac Slobodan Josimović, poznat po poslušnosti prema Lepotiću i Dolovčevoj, koji u karijeri nema značajnije rezultate, već samo kontroverze o povezanosti sa nevladinim organizacijama i Dinkom Gruhonjićem, koji se otvoreno zalaže za otcepljenje AP Vojvodina od Republike Srbije i to godinama unazad javno propagira, pri čemu postoje informacije o tome da Josimović kontaktira i sa drugim bezbednosno interesantnim licima - stranim državljanima i diplomatama koji se zalažu za promenu vlasti u Srbiji. Dolovac, Lepotić i Josimović su računali da će hapšenje ministra Vesića, za koga je u javnosti važilo da je jedan od najbližih saradnika predsednika Republike Srbije, dovesti do pada vlade, do raspuštanja skupštine i ostavke predsednika Republike Srbije i samim tim do izbora koji bi se održavali u neregularnim uslovima u vidu svakodnevnih nasilnih protesta, u početku vrlo masovnih, što bi rezultiralo nasilnim zauzimanjem vlasti upadanjem u državne institucije i linčom nosilaca aktuelne vlasti, što će reći klasičnim državnim udarom.
Iako sa pravničke strane nije moguće sa tragedijom u Novom Sadu dovesti u vezu postupanje ministra Vesića i njegovih najbližih saradnika koji su se na tim funkcijama nalazili nekoliko meseci pre pada nadstrešnice, osmišljen je perfidan plan da se protesti omasove i javnost mobiliše za nasilne demonstracije i svrgavanje vlasti upravo optuživanjem člana vlade Gorana Vesića da je on glavni krivac za pad nadstrešnice samo zbog toga što je prisustvovao svečanom otvaranju zgrade Železničke stanice u Novom Sadu dana 05.07.2024. godine. Lepotić i Dolovac su svoju računicu za učešće u ovom planu našli u želji da obezbede svoje funkcije čak i po cenu državnog udara (a Lepotić čak i da ode na bolje plaćenu funkciju jer se po pravosudnim kuloarima priča da je "bacio oko" na mesto glavnog javnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal koje sada zauzima pomenuti Nenadić, a nakon njegovog penzionisanja ), pa su se pridružili blokaderskom pokretu računajući da će zadržati svoje funkcije čak i ako bi blokaderi došli na vlast.
Nemogavši da u posebnom odeljenju za borbu protiv korupcije VJT u Novom Sadu pronađu poslušnika koji bi radio kako mu se kaže sledeći agendu državnog udara (poput Josimovića), Lepotić i Dolovac su krivično delo kvalifikovali kao Teško delo protiv opšte sigurnosti iz člana 288. st. 2. KZ u vezi čl. 278. st. 1. KZ, i stavili ga na taj način veštački u nadležnost Odeljenja za opšti kriminal, iako nisu mogli na logičan način objasne na koji način bi ministar građevinarstva i njegov pomoćnik, te direktor "Infrastrukture železnice" (čija su radna mesta u Beogradu, a ne u Novom Sadu i koji su na tim mestima bili svega par meseci pre nego što je obnovljena železnička stanica puštena u rad, odnosno manje od godinu dana pre pada nadstrešnice ) mogli preduzeti bilo koje radnje koje bi se uopšte mogle smatrati opšteopasnim radnjama u smislu člana 278. Koliko je ova računica pogrešna, pokazalo se jer bezmalo 9 meseci nakon pada
nadstrešnice.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (55)
Jana
01.08.2025 12:54
Ovo je klasičan pokušaj političke manipulacije i destabilizacije vlasti.
Sneki
01.08.2025 12:55
Ko god pokuša da hapsi državne funkcionere bez osnova, ne ruši pojedinca već celu državu
Milica
01.08.2025 12:55
Hapšenje Vesića bi bio napad na legalno izabranu vlast i direktan pokušaj destabilizacije Srbije
Lela
01.08.2025 12:55
Dolovac, Lepotić i Josimović neće srušiti Srbiju zarad svojih ličnih i stranih interesa
Barka
01.08.2025 14:15
@Lela - Samo neka ova vlast nastavi da spava biće svašta, a možda i kasno.
Katarina
01.08.2025 12:56
Ovi koji su planirali da hapse najbliže saradnike predsednika samo su produžena ruka stranih centara moći
Milorad
01.08.2025 12:56
Jasno je da im nije cilj pravda, već haos i krv na ulicama
Petra
01.08.2025 12:57
Ako misle da će zastrašivanjem i fabrikovanim optužnicama srušiti vlast, onda su ozbiljno potcenili narod
Olja
01.08.2025 12:57
Svaki pokušaj da se sruši vlada putem lažnih afera je veleizdaja, a ne borba za zakon
Ilda
01.08.2025 12:57
Sramno je kako neki zloupotrebljavaju institucije da bi srušili legalno izabranu vlast
Uros
01.08.2025 12:57
Narod neće dozvoliti da šačica tužilaca i izdajnika izvrši puzajući državni udar
Hranislav
01.08.2025 12:58
Vesić nije meta zato što je kriv, već zato što je lojalan državi i predsedniku
Sanja
01.08.2025 12:58
Neprihvatljivo je uključivanje nevinih ljudi kao što je rektor Đokić u političke igre
Goga
01.08.2025 12:58
Ovo je bio pokušaj da se izazove krvoproliće i nasilje po ugledu na strane scenarije – nećemo im to dozvoliti
Mira
01.08.2025 12:59
Plan da se izazove linč nosilaca vlasti pokazuje koliko su duboko pali u političkom očaju
Tina
01.08.2025 12:59
Oni ne žele izbore, oni žele haos, nasilje i prevrat – i to pod maskom pravde
Ljilja
01.08.2025 12:59
Bez dokaza i saopštenja pune istine, ovakve optužbe su neutemeljene i opasne.
Boban
01.08.2025 12:59
Ovo nije tužilaštvo – ovo je politička banda koja pokušava da obori vlast bez mandata
Jovana
01.08.2025 13:00
Svako ko pokuša nasilno da zauzme institucije mora biti tretiran kao unutrašnji neprijatelj
Miki
01.08.2025 13:00
Bez dokaza i saopštenja pune istine, ovakve optužbe su neutemeljene i opasne
Goran
01.08.2025 13:00
Srbija nije banana država gde se politički protivnici hapse po nalogu sa strane
Natasa
01.08.2025 13:00
Ova trojka je pokušala da pretvori pravosuđe u političko oružje stranih interesnih grupa
Danijel
01.08.2025 13:00
Svi koji učestvuju u ovim spletkama treba da odgovaraju pred zakonom.Svi koji učestvuju u ovim spletkama treba da odgovaraju pred zakonom.
Janja
01.08.2025 13:00
Vesićevo hapšenje bi bilo udar na simbol stabilnosti i državnog kontinuiteta
Slave
01.08.2025 13:01
Jasno je da se iza svega krije plan da se obori Vučić, pa makar to značilo i krv na ulicama
Andja
01.08.2025 13:01
Građani Srbije neće stajati po strani dok im neko pokušava srušiti državu iznutra
Milja
01.08.2025 13:01
Napadi na Vesića su napadi na stabilnost cele vlade.
Ceca
01.08.2025 13:01
Ovo je trenutak kada narod mora da kaže dosta – nećemo dozvoliti da Srbiju vode oni koji je mrze
Marta
01.08.2025 13:02
Ovakvo ponašanje samo dodatno polarizuje društvo i vodi u haos.
Malena
01.08.2025 13:03
Potrebna nam je odgovornost i istina, a ne političke igre iza kulisa.
Kaja
01.08.2025 13:03
Podrška Vučiću i njegovoj vladi u borbi protiv ovih neosnovanih napada.
Crnacokolada037
01.08.2025 13:04
Ne žele oni pravdu, već nasilje i haos na ulicama!
Lola
01.08.2025 13:08
Доста нам је закулисних игара и лажних афера! Све што се ради против Весића и председника Вучића, ради се против стабилности Србије. Не дамо државу!
Lola
01.08.2025 13:08
Ректор, политичари или било ко други — нико нема право да учествује у прљавим играма рушења легитимно изабране власти. Народ је рекао своје на изборима!
Lola
01.08.2025 13:09
Када више не могу да победе на изборима, крећу на појединце — не због истине, него да би срушили целу државу. Срамота! Подршка Горану Весићу и институцијама Србије!
Mira
01.08.2025 13:09
Tako to rade mali srbi uvek u službi stranaca ruše svoju državu Vučiću čini što treba narod u tebe veruje igleda poštuje čini ističe vreme na štetu inaroda i države molimo te
jigd
01.08.2025 13:13
mire mars srpski retatdi sa vucicem.ovaj skot je blokirao sa bratom bajcetom sve u srbiji
Barka
01.08.2025 14:20
@jigd - Jigd govno jedno smrdljivo. Ako ti ne valja u Srbiji onda marš iz nje. Takva stoka kao ti pravi haos i zagorčava ljudima život. Ti ćeš budalo jedna da objašnjavaš šta je Vučić sa bratom uradio. Šta si ti uradio za ovu zemlju majmune.
Mačor
01.08.2025 13:23
Da ima pravne države ovaj bi odavno bio uhapšen a tužioci i sudije koji rade protiv naroda i države smenjeni..
Oksev
01.08.2025 13:58
Rektora treba živog spaliti
Ruzica
01.08.2025 13:59
Ovo je sramota. Dokle ce se o tome komentarisati, ne preduzimajuci nista.
Pera
01.08.2025 14:01
Kad se hapse lopovi naziva se državni udar. Dokaz da je kriminalna cela vlast. Ovo nema nigde u svetu.
Barka
01.08.2025 14:23
@Pera - Pero ne seri idiote jedan kad tvoj osuđeni mozak ne shvata koja banda radi u tužilaštvu i sudstvu. I umukni budalo glupa i vrati se u čopor.
Slavica
01.08.2025 14:19
Hapsite ovaj ološ što pre i to na spavanju, kad niste mnogo ranije.
Ana
01.08.2025 14:19
Vesić im je džak za udaranje kad god treba da se smiri narod.
Pera
01.08.2025 14:23
Podmukao rektor.
Sanja
01.08.2025 14:45
Све ће изаћи на видело
Sanja
01.08.2025 14:46
Подршка Весићу и свима који се боре за Србију
Sanja
01.08.2025 14:47
Још један покушај дестабилизације власти
Sanja
01.08.2025 14:48
Уз председника и људе који раде за Србију
Dika
01.08.2025 14:49
Очигледан политички прогон
Sanja
01.08.2025 14:50
Нећете рушити државу преко лажних афера
Sanja
01.08.2025 14:52
Подршка Весићу, правда ће победити
Voja
01.08.2025 16:25
1 Lekx specijalis. 2 Vojno policiski čas pohapsiti teroriste ma ko da su i kojom se funkcijom bavili. Upaliti potom svetlo i krenuti dalje.
Sumadinac
01.08.2025 16:38
Tako je sve pohapsiti, Vucka i sve okolo !!!!!!!!!!! Zoku porno divu ! Sve !!!!!!!!!!!