Hladno vreme
Foto: Shutterstock/Ilustracija

Vetar slab i umeren, istočni i jugoistočni. Najviša temperatura od 15 do 20 °C, najavio je RHMZ.

Uveče i tokom noći postepeno naoblačenje s juga, koje će na jugu i jugozapadu Srbije ponegde usloviti slabu kišu.

U petak pretežno oblačno, a kiša će se sa jugozapada i juga Srbije do kraja dana i u toku noći ka suboti proširiti i na većinu ostalih krajeva, dok će se u većem delu Vojvodine zadržati suvo.


U subotu na severu promenlјivo oblačno, u ostalim krajevima pretežno oblačno, ponegde s kišom, posle podne i uveče prestanak padavina, a tokom noći i razvedravanje.

Otopljenje pa sneg

Kako je objavio meteorolog Ivan Ristić, IRIE AIFS model najavljuje prve snežne pahulje na mapama biće na granici Srbije i Hrvatske na samom kraju oktobra.

Meteo mape

Facebook/Ivan Ristić

 

- Posle minimalnih temperatura blizu 0C u ponedeljak, 20. oktobra idemo na blizu 30 stepeni krajem sledeće nedelje, usled jakog jugozapadnog strujanja na prednjoj strani PV-a koji se spušta prema zapadnoj Evropi - objavio je prognostičar.

Od nedelјe do utorka jutra pretežno vedra i hladna, u toku dana pretežno sunčano, povremeno uz slabu do umerenu oblačnost, a od ponedelјka i malo toplije uz pojačanje jugoistočnog vetra u košavskom području.

U sredu umereno oblačno, posle podne i uveče na severu i zapadu Srbije kratkotrajna kiša, koja se u toku noći i u četvrtak očekuje ponegde i u ostalim krajevima.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading