SENZACIONALNO FINALE INDIJAN VELSA! Nori i Basilašvili za prvu masters titulu!
AP Photo/John McCoy

Britanac Kameron Nori je u prvom polufinalu deklasirao Bugarina Grigora Dimitrova - 6:2, 6:4, posle jednog sata i 27 minuta igre.

Nori je tako potvrdio da igra tenis života ove sezone i domogao se prvog finala masters serije 1.000.

Baš kao i na mastersu u Majamiju ove godine, britanski teniser je maksimalnim rezultatom savladao Dimitrova.

Ekspresno je poveo sa 4:0 i protutnjao kroz prvi set.

Odmah na startu drugog Nori pravi brejk, svoj servis nije ispuštao do kraja i tako ostvario rezultat karijere.

Rival u finalu biće mu Nikoloz Basilašvili koji je takođe u dva seta bio bolji od Amerikanca Tejlora Frica - 7:6 (5), 6:3.

Meč je trajao jedan sat i 43 minuta.

Fric je u prvom setu propustio tri set lopte na servis rivala, pa se otišlo u taj-brejk gde je više koncentracije imao Basilašvili i dobio taj deo igre sa 7:5.

Ispostavilo se da je to bio prelomni trenutak, pa je Gruzin oduzeo servis rivalu u šestom gemu drugog seta i poveo sa 4:2. Do kraja nije ispuštao prednost i, baš kao i Nori, plasirao se u svoje prvo finale masters seroje 1.000.

Meč za trofej Indijan Velsa između Norija i Basilašvilija igra se od 1 sat posle ponoći.