CRNO-BELA ŠETNJA KROZ SURDULICU Partizan pobedio Radnik, nastavlja se Petrićeva serija nepobedivosti (VIDEO)
FK Partizan

Očekivao se još jedan težak zadatak za crno-bele i Gordana Petrića protiv Radnika koji je prošle sezone umeo da pomrsi račune "večitima". Ipak, Partizan je lakše nego što se očekivalo osvojio tri boda i vraća se u Beograd sa osmehom na licu.

Već u 10. minutu bilo je jasno da će domaćin teško do iznenađenja jer je Kvinsi Menig bio srušen u kaznenom prostoru gostiju, a Bibras Natho ponovo bio neumoljiv sa bele tačke.

Pokušavao je Radnik nekako da uzvrati, ali su udarci Duronjića, Babića i Stevanovića završavali odbranama Popovića. Dijabate je mogao da pred odmor reši pitanje pobednika, ali je pogodio prečku.

Ipak, u 55. minutu je sve bilo jasnije. Dijabate je probio, uposlio Meniga, a Holanđanin postavio konačan rezultat i poslao crno-bele na pauzu sa još jednom pobedom i produžio seriju nepobedivosti Gordana Petrića. Strateg Partizana ne zna za poraz od kako je preuzeo ekipu.

Standings provided by SofaScore

Golove pogledajte u nastavku teksta.

RADNIK - PARTIZAN 0:2 (0:1)

Natho (penal) u 10. minutu, Menig u 55. minutu za Partizan

Stadion: FK Radnik, Sudija: Lazar Lukić

RADNIK: Ranđelović – Sadik, Stevanović Jokić, Stojanović – Spasić, Oreščanin (od 66. Marong) – Danoski, Babić (od 78. Krunić), Duronjić (od 66. Subotić) – Bogdanović (od 78. Petrović).

PARTIZAN: Popović – Živković, Marković, Saničanin, Urošević – Belić, Traore – Dijabate, Natho, Menig (od 70. Lutovac) – Rikardo.

90+1. minut - Postigao je Aleksandar Lutovac gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

90. minut - Još tri minuta nadoknade!

89. minut - Veliku priliku propustio je Spasić! Poslužen je kao na tacni igrač domaćih, ali je njegov udarac prozujao pored leve stative.

77. minut - Bez uzbuđenja nakon drugog pogotka crno-belih. Deluje da obe ekipe samo čekaju kraj.

65. minut - Dve promene kod domaćih. Marong menja Oreščanina, dok će Subotić zameniti Duronjića.

55. minut - GOOOOL! Menig! Partizan dolazi do 2:0! Dijabate je centirao, Holanđanin došao do lopte i pogodio bliži ugao gola Radnika!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još minut nadoknade.

45. minut - Prečka! Kakav šut Dijabatea sa 25 metara! Na kraju samo okvir gola.

32. minut - Bilo je blizu! Stevanović je probao iz slobodnog udarca, a Popović morao da reaguje! Nešto bolja igra Radnika u ovim momentima.

30. minut - Dobar pokušaj Babića sa distance, ali lopta ide pored gola. Odmah nakon toga žuti karton dobija Saničanin zbog zakasnelog starta.

22. minut - Dijabate je lepo odložio loptu do Natha koji je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali brani Ranđelović.

13. minut - Nakon faula nad Belićem, žuti karton dobija Duronjić.

10. minut - GOOOOL! Natho siguran sa bele tačke!

9. minut - Penal za Partizan! Sudija Lukić se nije oglasio, ali je reagovala VAR soba, pa je nakon pregledanog snimka glavni arbitar promenio odluku!