PARTIZAN POTOPIO PROLETER! Crno-beli na pravi način počeli sezonu, Rikardo dokazao da se vratio sa razlogom!
FK Partizan

Na ovom meču puleni Aleksandra Stanojevića su vršili apsolutnu dominaciju, što se naročito videlo u prvom poluvremenu kada su crno-beli postigli sve golove.

Od starta je bilo jasno da je Partizan došao po tri boda u Novi Sad.

Prvi gol za crno-bele postigao je Rikardo u 9. minutu, da bi isti čovek samo četiri minuta kasnije fantastičnim "projektilom" dokazao "grobarima" da se vratio u Beograd sa razlogom.

Nastavio je Partizan sa ofanzivnom igrom, što se isplatio pogotkom Uroševića u 21. minutu meča, da bi zatim Jojić bio precizan u 28. minutu.

U drugom poluvremenu Partizan je nastavio sa svojom igrom, pokušala je i ekipa iz Novog Sada da dođe do utešnog gola, ali to im nije pošlo za rukom.

Mogli su crno-beli da pobede i dominantnijim rezultatom, ali i 4:0 za start sezone je više nego fenomenalan rezulat, pogtovo ako se uzme u obzira da je Partizan konačno zaseo na prvu poziciju.

To se zadnji put desilo u sezoni 2017/2018 posle drugog kola prvenstva, "večiti rivali" su tada imali isti broj bodova, ali je Partizan imao bolju gol razliku.

Poslednji put kada su crno-beli imali više bodova desilo se u sezoni 2016/2017, kada je Partizan pod vođstvom Marka Nikolića osvojio titulu.

Proleter : Partizan (0:4)

Sudija: Aleksandar Živković

Stadion: "Karađorđe"

PROLETER: Petrić - Milošević, Marjanović, Joković, Bašanović - Jovanović, Kojić(Od 46.Miladinović), Živojinović(Od 46. Stojanović), Danoski - Ortiz, Kaluđerović(Od 46. Mitrović).

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić (Od 71. Lutovac)- Marković(Od 60. Holender), Pantić(Od 71. Pavlović), Jović (Od 60. Milanović)- Gomeš(Od 60. Natho).

Kraj utakmice - Dominatna pobeda Partizana

86. minut - Žuti karton je dobio Borislav Jovanović

83. minut - MIlovanovićev gol je poništen zbog ofsajda Filipa Holendera

81. minut - Imali su šansu igrači Proletera, ali siguran je bio Stojković

76. minut - Korner za Proleter

68. minut - Gubi Miladinović loptu pred šesnaestercom crno-belij

65. minut - Ortiz pravi faul nad Uroševićem

55. minut - Pokušali su igrači Proletera preko centaršuta, ali crno-beli su lako otklonili opasnost

48. minut - Dobar centaršut, ipak nema promene rezultatta.

46. minut ​- Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Partizan vodi rezultatom 4:0

40. minut - Ubacio je loptu Miljković, ali niko nije stigao do lopte

35. minut - Nema Proleter adekvatan odgovor na Partizanovu igru

28. minut - Fenomenalni Jojić pogađa za 4:0

21. minut - Slobodan Urošević pogađa za 3:0

19. minut - Petrić brani fenomenalan šut Jovića

13. minut -. Ponovo Rikardo daje gol. Ovo je bio pravi projektil. Dobio je loptu od Nemanje Jovića a onda je postigao fenomenalan gol

9. minut - Rikardo pogađa za vođstvo

7. minut - Jović je imao prvo ozbiljniju šansu za Partizan

4. minut - Pokušao je Kaluđerović da iskoristi neopreznost Partizanovih defanzivaca, ipak bez uspeha

1. minut - Počeo je meč, prvi napad ima Partizan