BRONZANA NEMAČKA "Panceri" u borbi za treće mesto na Evrobasketu pobedili Poljsku
EPA-EFE/FILIP SINGER

Košarkaši Nemačke osvojili su bronzanu medalju na Evrobasketu pobedom nad Poljskom rezultatom 82:69.

LEGENDARNI NEMAČKI AS PROGNOZIRA FINALE Ako bih morao da biram, opredelio bih se za Francuze

Večeras od 20.30 u velikom finalu igraće Španija i Francuska i direktno će odlučivati o novom vladaru Evrope.

Najefikasniji u selekciji Nemačke bio je Denis Šreder sa 26 poena, dok je Johanes Foigtman dodao 14. U poraženoj selekciji najbolji je bio Mihal Sokolovski sa 18 poena.

Nemačka je po prvi put u istoriji osvojila bronzu na EP, pošto sa kontinentalnih šampionata ima po jedno zlato i srebro. Poljska nije uspela da se domogne četvrte bronzane medalje na EP. Poljska je poslednju bronzanu medalju na EP osvojila 1967. godine.

Nemačka je bolje ušla u meč i prvu četvrtinu dobila 19:14. Poljska je u 15. minutu prišla na minus jedan (21:20). Međutim, domaći tim je napravio seriju od 13:0 i u 19. minutu poveo 34:20. Nemački košarkaši su prvo poluvremene dobili rezultatom 36:23.

Nemačka je u većem delu treće četvrtfine imala prednost od devet do 11 poena, ali su domaći košarkaši u poslednju četvrti ušli s vođstvom od 54:49. Poljska je u 33. minutu uspela da izjednači na 59:59. Nemačka je u 36. minutu povela 70:64, a onda je domaći tim uvećao prednost i zasluženo je stigao do pobede.