SRBIJA PO NOTAMA TADIĆA POLETELA KA NEMAČKOJ Siguran trijumf "orlova" na otvaranju kvalifikacija za EP, debitovao Samardžić

"Orlovi" su tako napravili prvi korak ka plasmanu na Euro koji se naredne godine održava u Nemačkoj.

Najzaslužniji za pobedu Srbije bio je kapiten Dušan Tadić koji je postigao jedan gol i upisao asistenciju.

Debitantski nastup za nacionalni tim upisao je Lazar Samardžić koji je u 72. minutu zamenio upravo Tadića.

Odigrali su fudbaleri Srbije dosta dobru utakmicu i rutinski došli do trijumfa protiv autsajdera.

Od prvog minuta "orlovi" su imali inicijativu i kontrolisali su dešavanja na terenu.

Na prvi gol čekali smo do 16. minuta kada se Tadić upisao u strelce. Grujić je započeo akciju, Mitrović je dodao loptu na levu stranu, gde je utrčavao Kostić i vratio ka Tadiću, kapiten je rutinski smestio u mrežu gostiju za 1:0.

Mogli su srpski fudbaleri do još nekog gola u prvom poluvremenu, najbliži su bili u 34. minutu kada je posle šuta Živkovića, loptu Grujić efektno petom prosledio do stative.

Litvanci su prvi pripretili u nastavku, posle polukontre, pravo u Vanju šutirao je Jankauskas.

Kazna je stigla u 53. minutu, kada je Dušan Tadić zabeležio asistenciju za Dušana Vlahovića.

Kapiten Srbije je dobio loptu na levoj strani od Mitrovića, a onda bez gledanja, poslao loptu u peterac, odakle je Vlahović pogodio mrežu gostiju i postigao 11. gol u reprezentativnom dresu.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, pa je Srbija rutinski slavila.

Već u ponedeljak "orlovi" gostuju Crnoj Gori koja je pobedila Bugarsku minimalnim rezultatom.

Srbija - Litvanija 2:0 (1:0)

Strelci: Tadić 16, Vlahović 53

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Lorens Vizer (Belgija)

Srbija: V. Milinković-Savić - Eraković, Gudelj, Pavlović - Živković (od 81. Milenković), Grujić, Lukić (od 72. Ilić), Kostić - Tadić (od 72. Samardžić) - Vlahović (od 63. Milinković Savić), Mitrović (od 81. Joveljić).

Litvanija: Bartkus - Lasickas, Kažukolovas, Gidrvainis, Beneta (od 86. Baravikas) - Šimkus - Černič, Gineitis, Golubickas (od 62. Slivka), Jankauskas (od 62. Novikovas) - Palauskas.

Kraj! Pobeda Srbije 2:0!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

83. minut - Ulazimo u završnicu utakmice, Srbija pred rutinskom pobedom.

80. minut - Joveljić i Milenković ulaze u igru, a izlaze Živković i Mitrović.

78. minut - Popustili su "orlovi" u koncentraciji, nova šansa za Litvaniju, ovoga puta sa desnog krila preti Novikovas, sjajno brani Vanja.

72. minut - Lazar Samardžić je na terenu! Novi fudbaler Srbije ušao je u igru umesto Tadića. Veliki momenat za Lazara! U igru je ušao i Ilić umesto Lukića.

65. minut - Kostić je pogodio posle dodavanja Tadića, ali je on poništen zbog ofsajda.

63. minut - Izlazi Vlahović, ulazi Sergej Milinković-Savić.

62. minut - Dve izmene u reprezentaciji Litvanije. Na terenu su Slivka i Novikovas, a izlaze Golubickas i Jankaunas.

53. minut - Gooooool! Vlahović je strelac, a Tadić asistent! Dušan Vlahović je bio na pravom mestu da levicom pogodi gol Litvanaca posle sjajnog poteza kapitena Srbije!

51. minut - Previše se smo se opustili u ovom trenutku. Jankauskas je izašao sam pred šesnaesterac Orlova, ali se srećom nije najbolje snašao u završnici, pa nije bilo previše opasno po Vanju Milinković Savića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

45. minut - Poluvreme! Srbija vodi 1:0 golom Dušana Tadića!

44. minut - Nova dobra prlika za Srbiju, ali je šut Mitrovića izblokiran, pa smo dobili samo korner.

41. minut - Solidna akcija Litvanaca u finišu prvog dela.

34. minut - Stativa! Žiković jhe pokušao petom, ali je lopta pogodila samo stativu.

33. minut - Velika šansa za "orlove". Litvanci su imali sreće jer su izblokirali šut Mitrovića koji je išao u gol...

SRBIJA PO NOTAMA TADIĆA POLETELA KA NEMAČKOJ Siguran trijumf

AP Photo/Darko Vojinovic

28. minut - Golubickas je pronašao Paulauskasa u šesnaestercu, koji je prihvatio loptu, a onda iz okreta šutirao. Srećom, lopta je završila pored stative.

25. minut - Imao je odličnu situaciju Marko Grujić. U jednom trenutku je bio sam na ivici kaznenog prostora, ali je loše zahvatio loptu.

21. minut - Veoma dobra igra Srbije. Istina, rival nije nešto preterano jak, ali raduje da ponove gledamo izuzetno kvalitetnu igraju izabranika Dragana Stojkovića.

16. minut - Goooool! Srbija vodi, strelac je Dušan Tadić! Asistencija Kostića nakon odlične akcije koju je pokrenuo Grujić, potom je Mitrović uposlio Kostića, a ovaj u srcu kaznenog prostora pronašao dobro postavljenog Tadića.

14. minut - Mogao je sada Dušan Vlahović ozbiljnije da ugrozi gol Bartkusa, ali nije dobro zahvatio loptu sa sedam-osam metara udaljenosti.

8. minut - Evo prvog uzbuđenja. Živković je uputio centaršut u peterac, golman Bartkus je imao problema da je uhvati, ali su se Litvanci nekako odbranili i raščistili opasnost.

4. minut - Lopta je u nogama fudbalera Srbije, ali za sada bez prilika.

1. minut - Utakmica je počela!

Pred početak utakmice minut ćutanja za preminulog Sinišu Mihajlovića. Ovo je prva zvanična utakmica Srbije nakon tragične smrti legendarnog asa.

20.07 - Crna Gora je minimalnim rezultatom pobedila Bugarsku u prvom meču G.

19.45 - Srbija se sa Litvanijom sastajala četiri puta u vrlo kratkom razmaku, tokom 2018. i 2019. u okviru Lige nacija i kvalifikacija za EURO – i u svakom duelu je odnela pobedu.

19.22 - Kao što je i najavio, Piksi je opet iznenadio sastavom:

Srbija: V. Milinković-Savić - Eraković, Gudelj, Pavlović - Živković, Grujić, Lukić, Kostić, Tadić - Vlahović, Mitrović

18.58 - Selektor je javnost umeo da iznenadi odlukama vezanim za startnu postavu, tako nešto sprema i za danas.

- Spremamo, spremamo... Zato smo ovde (smeh). Šta god da ja uradim, pisaće: „Piksi šokirao! Piksi iznenadio!“ A ja gledam da uradim posao najbolje što mogu i da od ovih momaka izvučem maksimum. Ne zaboravite, posle Litvanije imamo još jednu utakmicu. Nadam se da ću napraviti dobru strategiju - rekao je Piksi.

18.56 - Srbija na Evropskom prvenstvu nije bila još od 2000. godine, a plasman u Nemačku gde će se EURO održati naredne godine, ne bi smeo da se dovodi u pitanje.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u kojoj se sastaju Srbija i Litvanija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".