SPEKTAKULARAN MEČ! Dortmund u sjajnoj utakmici savladao Leverkuzen, Volfsburg se ne šali!
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Goleadu je započeo Florijan Virc, koji je u 9. minutu doneo prednost „farmaceutima“, a izjednačio je Erling Holand u 37. Dva minuta kasnije gostima je poništen pogodak posle VAR provere, a u poslednjim momentima prvog poluvremena Partik Šik je pogodio za 2:1 za Bajer.

Julian Brant je u 49. minutu po drugi put izjednačio, međutim, ubrzo je Musa Diabi po treći put pogodio mrežu Dortmunda – 3:2.

Onda je usledio preokret Dortmunda. Najpre je Rafael Gereiro spektakularnim udarcem iz slobodnog udarca poravnao na 3:3, a Holand je četiri minuta kasnije sa bele tačke postavio konačan rezultat odličnog duela na Baj Areni.

Međutim, lider Bundeslige je i dalje savršeni Volfsburg, koji je sa 2:0 u Grojter Firtu stigao do četvrte uzastopne pobede.

Majnc je istim rezultatom slavio u Hofenhajmu, dok su bodove pobedili Frajburg i Keln sa 1:1 te Union Berlin i Augzburg bez golova.