ŠESTICA CRNO-BELIH PRED NICU Het-trik Rikarda, Mladost razbijena u Humskoj (VIDEO)
FK Partizan

Posle velike borbe i povratka u Češkoj protiv Slovacka od 0:2, do 3:2 i remija (3:3) na premijeri grupne faze Lige konferencija, Partizan se vratio na pobednički put i na odličan način najavio duel sa Nicom u četvrtak (21.00) u Humskoj.

Iako su prilično mršavo otvorili meč i teško stvarili ozbiljne prilike, Partizan je nakon penala u 40. minutu proigrao i krenuo ka ubedljivoj pobedi. Udovičić je igrao rukom, a Rikardo otvorio svog saldo na večerašnjoj utakmici, da bi pred odlazak na odmor u nadoknadi glavom ponovo matirao goste.

Ubedljiv trijumf najavio je Igor Vujačić pogotkom posle centaršuta Marka Živkovića u 59. minutu, da bi u 65. Rikardo stigao do het-trikam, već drugog ove sezone. U listu strelca su se do kraja meča upisali i Samed Baždar (78. minut), kao i Aleksandar Lutovac (81. minut).

Partizan u četvrtak igra naredni meč, jako bitan, protiv Nice u Ligi konferencija, dok će Mladost narednog vikenda ugosstiti TSC iz Bačke Topole.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

PARTIZAN - MLADOST LUČANI 6:0 (1:0)

Rikardo u 40. 45+1. i 65. minutu (penal), Vujačić u 59. minutu, Baždar u 78. minutu, Lutovac u 81. minutu za Partizan

Stadion: Partizana, Sudije: Nikola Radaković

PARTIZAN: Popović – Filipović (od 43. Živković), Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Fejsa, Andrade – Dijabate, Terzić – Rikardo.

MLADOST: Samčović – Ćirković, Dunđerski, F. Babić, Udovičić – Vesnić – Ješić, Gordić, Jojić, Mirić – Bojović.

81. minut - GOOOOL! Upisuje se i Lutovac! Bocnuo je loptu iskusni igrač Partizana i uspeo da matira Samčovića!

78. minut - GOOOL! Nije uspeo pre 60 sekundi, ali sada jeste! Samed Baždar pogađa za 5:0! Odlična akcija crno-belih krunisana pogotkom.

77. minut - Probao je sada Baždar nakon centaršuta Lutovca, ali lopta ide pored gola.

74. minut - Dve promene u redovima Partizana. Umesto Rikarda u igri je Samed Baždar, dok će Vujačićevo mesto zauzeti Mihajlo Ilić.

65. minut - GOOOL! Dijabate je probio, proigrao Rikarda koji postiže het-trik! Partizan vodi 4:0!

59. minut - GOOOL! Vujačić! Najviši u skoku nakon kornera Živkovića bio je štoper Partizana i deluje da je sada sve rešeno!

53. minut - Stativa! Nikola Terzić je pronašao prostora za udarac, uspeo da zalomi rivala, ali onda od svega samo okvir gola!

49. minut - Dobar pokušaj sada Andradea, ali na kraju od svega samo gol aut. Lopta ide pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45+1. minut - GOOOL! Ponovo Rikardo! Odlično je pratio centaršut Živkovića napadač Partizana i pogodio glavom za 2:0!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu igre.

43. minut - Neće moći da nastavi meč Filipović, umesto njega na terenu je Marko Živković.

40. minut - GOOOL! Rikardo siguran za prednost domaćih!

39. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Igrao je rukom Udovičić, a sudija Radaković pokazao na belu tačku!

35. minut - Filipović je ponovo u igri, deluje da će moći da nastavi meč.

32. minut - Povredio se Filipović koji je posle jednog duela završio na travi. Lekarska ekipa je ušla da mu pruži pomoć. Videćemo da li će uspeti da se vrati u igru.

20. minut - Partizan pritiska, ali za sada bez ozbiljnih šansi. Mladost čeka svoju šansu iz kontre.

5. minut - Dva pokušaja Partizana u istom napadu, prvo je pretio Dijabate, a onda i Urošević, ali oba puta brani Samčović.