VAŽNA POBEDA ARSENALA! Neverovatni Ramsdejl začarao mrežu!
Zac Goodwin/PA via AP

Arsenal je tako potvrdio da se nalazi u dosta dobroj formi, pa su se novom pobedom popeli na peto mesto na tabeli sa 17 bodova.

Sa druge strane, Lester je nastavio da igra po sistemu toplo-hladno i nalaze se na desetoj poziciji sa tri boda manje od Arsenala.

Meč je obeležio neverovatni golman "tobdžija" Eron Ramsdejl koji je sjajnim intervencijama zaslužio da ponese epitet igrača utakmice.

Arsenal je do vođstva stigao već u petom minutu golom Gabrijela posle kornera koji je izveo Bukajo Saka.

Konačan rezultat postavljen je u 18. minutu. Posle konfuzne reakcije odbrane domaćina u 18. minutu, Emil Smit Rou je bio na pravo mestu i rutinski loptu smestio u mrežu udarcem sa desetak metara.

Zaigra je Lester znantno ofanzivnije od tog momenta, ali nisu imali rešenje za svemogućeg Ramsdejla, pa je ostalo 2:0 ekipu Mikela Artete.