STRAŠAN MEČ! Juventus sa desetoricom bolji od novog šampiona i ostao u igri za LŠ!
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu ekipu Intera rezultatom 3:2 (2:1), u 37. kolu Serije A.

Iako je ekipa Andree Pirla od 55. minuta igrala sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Rodrigo Bentankur, uspeli su da dođu do važna tri boda kojim su ostali u igri za Ligu šampiona. Trenutno su četvrti na tabeli sa 75 bodova.

Juventus je poveo u 24. minutu golom Kristijana Ronalda. Penal mu je odbranio Handanović, ali je iz drugog pokušaja Portugalac pogodio bez problema za 1:0.

U 35. minutu Romelu Lukaku je poravnao rezultat tako što je bio siguran sa bele tačke.

Ipak, u samom finišu prvog dela Juventus stiže do novog vođstva. Kvadrado je bio strelac.

Inter do novog izjednačenja stiže u 83. minutu posle autogola Kijelinija.

Međutim, "stara dama" samo četiri minuta kasnije stiže do pobede. Kvadrado je probao sve sam, ušao je u kazneni prostor, izgledalo je kao da želi da padne u svakom trenutku, čekao je kontakt i dobio ga. Upravo je on sam preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 3:2 u derbiju Italije za Juventus.

U sudijskoj nadoknadi je fudbaler Intera Marselo Brozović dobio drugi žuti karton, pa je i novi šampion Italije poslednjih nekoliko trenutaka igrao sa desetoricom.