Zabeležen je snažan trenutak potpunog uništenja ukrajinskog tenka, snimljen iz neposredne blizine kamerom FPV drona. Na snimku se jasno vidi precizan pogodak i razorna eksplozija koja je usledila. Video-materijal objavio je Telegram kanal „IZNANKA“.
U opisu snimka navodi se da je reč o uništenju tenka T-72, koji je pripadao 15. odvojenoj brigadi Nacionalne garde Ukrajine, a da se akcija dogodila u zoni odgovornosti ruske vojne grupe „Zapad“.
Osim toga, saopšteno je da su u zoni dejstava grupe „Centar“ pogođeni i uništeni dodatni ciljevi ukrajinskih oružanih snaga. Tom prilikom uništeni su jedan oklopni transporter, kao i haubice M119 kalibra 105 milimetara, koje se nalaze u naoružanju ukrajinske vojske.
Ranije je u javnosti kružio i video-snimak drona koji deluje u okviru sistema Glaz/Groza. U tom materijalu posebno je istaknuto da se prenos koordinata sa bespilotne letelice ka artiljerijskim jedinicama odvijao putem digitalnih komunikacionih kanala, što je omogućilo brzu i preciznu reakciju na terenu.
Pre toga, specijalne jedinice pod nazivom „Ohotnik“ saopštile su da su tokom borbi za Konstantinovku uništile više komada vojne opreme Oružanih snaga Ukrajine, čime je dodatno oslabljen njihov položaj u tom delu fronta.
Komentari (0)