PARTIZAN NAPRAVIO JOŠ JEDAN VELIKI KORAK KA PRVOM MESTU Crno-beli savladali FMP uz mnogo muke

Crno-beli su tako napravili još jedan veliki korak ka prvom mestu na kraju regularnog dela sezone.

Partizan sada ima 21 pobedu uz dva poraza, dok je FMP na skoru 13-11.

Bila je ovo veoma napeta utakmica koja je trajala čak dva sata i 15 minuta.

Ekipa Željka Obradovića je sredinom prve deonice povela i vođstvo nije ispuštala do kraja.

Konstantno je Partizan održavao pristojnu razdoljinu u drugoj deonici i imao potpunu kontrolu.

Ipak, u trećoj četvrtini FMP prilazi samo na -1 (60:61). Međutim, u finišu kvartala se razigrao Aleksa Avramović, pogodio važnu trojku i Partizan je otišao na +8.

Delovalo je da su crno beli prelomili meč na pet minuta do kraja kada su vodili 90:76. Tada je FMP napravio seriju 8:0 koševima Meninga, Stepanovića i Biča, pa je usledio tajm aut Željka Obradovića. Iza toga su se raspucale obe ekipe, igralo se kratko koš za koš da bi ključni promašaji FMP usledili kada je Bič promašio trojku preko Papapetrua, i kada je Mur napravio korake ispred Zeka Ledeja. Šest razlike je bilo u poslednjem minutu i ekipi iz Železnika je ponestalo vremena da stigne crno bele.

Najefikasniji je kod Partizana bio Zek Ledej sa 19 poena, Dante Egzum je imao 16, a Aleksa Avramović i Jam Madar po 14. Kod FMP Aleksa Stepanović je imao 21 poen, a Čarls Mening 18.

FMP - Partizan 91:97 (18:24, 19:22, 23:25, 25:23)

Hala: FMP Arena

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Dragan Porobić

FMP: Mening 18, Bič 14, Mur 14, Pavićević 9, Stepanović 21, Šaranović, Simović 2, Matović 1, Izundu 12, Janković, Dženinks, Manojlović

Partizan: Vukčević 6, Ledej 19, Avramović 14, Panter 11, Smailagić 3, Papapetru 3, Egzum 16, Naneli 11, Trifunović, Anđušić, Madar 14

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 97:91!

38. minut - Nova trojka, sada je precizan Stepanović.

37. minut - Bič pogađa trojku, FMP je lako stigao do -6. Ali vraća trojku Madar.

36. minut - Pucaju sada košarkaši Partizana iz svih pozicija i na pet minuta do kraja vode 90:76.

35. minut - Potpunu kontrolu sada imaju košarkaši Partizana.

34. minut - Pogađa Panter težak šut i ide Partizan na +12

33. minut - Mening za smanjenje rezultata - 69:79. Ledej pogađa trojku - 69:82. Stepanović zakucava - 71:82.

32. minut - Nova trojka Avramovića, druga u kratkom periodu - 68:79.

31. minut - Laki poeni za Partizan na startu poslednje četvrtine. Panter u kontri polaže za novu dvocifrenu prednost - 66:76. Izundu posle ofanzivnog skoka smanjuje na 68:76.

Treća četvrtina:

30. minut - Kakva trojka Avramovića! Partizan je odbio napad domaćih i vodi 74:66!

28. minut - Avramović precizan sa linije penala, a onda Madar poentira u kontri, pa Partizan opet ima +5.

27. minut - Pavićević ponovo odlično prati dešavanja na terenu - 60:61

26. minut - Stepanović dodaje nova dva poena - 58:60. Veliki problem za FMP, Stepanović je zaradio četvrtu ličnu grešku.

25. minut - Trojka Egzuma - 53:59. Mening sa zvukom sirenje pogađa trojku - 56:59.

Tehnička greška za nekog sa klupe FMP-a. Egzum sa penala pogađa svoj 14. poen - 56:60.

24. minut - Stepanović ponovo smanjuje - 51:53. Naneli je u seriji, pogađa trojku - 51:56. Stepanović na drugoj strani u naletu, pogađa drugu dvojku - 53:56.

22. minut - Naneli je tu da vrati Partizan na bezbednu prednost.

21. minut - FMP bolje otvara drugo poluvreme i prilazi na -4.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 49:43.

18. minut - Ponovo Mening pogađa uz faul. Ledej zakucava.

17. minut - Kevin Panter i Marko Pavićević su kažnjeni. Sve je počelo u Partizanovom reketu kada je kapiten crno-belih uhvatio skok, pa došlo do kontakta i kada sudije ništa nisu svirale on je odgurnuo protivničkog centra, da bi se rat rečima ubrzo nastavio i Panter protestovao kod sudija zbog udarca koji je dobio, a onda su obojica dobila po tehničku

16. minut - Egzum odbija nalet "pantera".

15. minut - Trojka Biča, FMP na -9. Nesportsku pravi Anđušić.

14. minut - Vukčević u "ofsajdu", zakucava za 22:35. Mening pogađa uz faul.

13. minut - Vukčević donosi Partizanu prvu dvocifrenu razliku - 22:33. Obostrana tehnička.

Čarli Mur i Aleksa Avramović su se pokačili nakon faula srpskgo reprezentativca, pa je Damir Javor rešio da obojici da po tehničku. Žalio se Aleksa da je Mur koristio lakat, a Čarli bio ljut zbog faula sa leđa.

12. minut - Egzum pogađa sa kontra noge. Avramović dolazi do prvih poena, Partizan na +9.

Prva četvrtina:

10. minut - Kra prve četvrtine, Partizan vodi 24:18.

9. minut - Stepanović pogađa uz faul Vukčevića, ali nije bio precizan sa linije penala.

8. minut - Mening se lepo snašao i pogodio. Panter se razigrao.

7. minut - Izjednačena igra u prvoj deonici.

6. minut - Trojka Pantera, deluje kao da Partizan preuzima kontrolu.

5. minut - Ledej siguran sa linije penala, Partizan vodi 11:10.

4. minut - Kakav pas Biča preko celog terena za Simovića koji dolazi do lakih poena. Na drugoj strani lep potez Madara.

3. minut - Izundu pogađa oba penala.

2. minut - Kakva trojka Papapetrua na isteku napada.

1. minut - Poenima Izundua počinje susret u Železniku.

19.23 - U prvom ovosezonskom duelu, crno-beli su 19. decembra u Štark areni savladali FMP sa 90:86, kada se tim iz Železnika fantastičnom igrom vratio i umalo uzdrmao Partizan.

19.21 - U hali će prema odluci domaćina biti samo vlasnici sezonskih karata KK FMP, njihovi sponzori i desetočlana delegacija KK Partizan po dostavljenom spisku, a u skladu sa propozicijama takmičenja.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 24. kola Admiral Bet ABA lige. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Železnika.