PARTIZAN PRECRTAO ČUKARIČKI Crno-beli još uvek gaje nadu za titulu,  lako izašli na kraj sa Čukom
Vladimir Marković

Partizan slavio protiv Čukaričkog u Humskoj sa 3:1, pa tako još uvek gaji nadu za titulu.

Ali, moraće da sačekaju kiks crveno-belih do kraja plej-ofa.

Posle 2. kola plej-ofa Superlige Srbije zaostatak crno-belih u odnosu na Crvenu zvezdu ostao je dva boda, s tim da im je potrebno da najveći rival izgubi jedan od preostalih pet mečeva, zbog lošijeg međusobnog skora.

Čukarički je i dalje na sigurnom trećem mestu na tabeli, sa 54 osvojena boda.

Za razliku od 167. "večitog" derbija Aleksandar Stanojević je ovog puta startovao sa Bibarsom Nathom u prvoj postavi i Izraelac je bio protagonista vođstva u 18. minutu.

Tada se našao u izglednoj šansi, šutirao, a Drezgić visoko podigao ruku u koju ga je lopta pogodila na putu ka mreži.

Sudija Dejan Trifković nije imao dilemu i pokazao je na "belu tačku", odakle Natho nije pogrešio ni ovog puta.

U završnici prvog dela Natho je odlično gađao posle odložene lopte Miljkovića, ali je za malo promašio.

Izraelac je i u nastavku pokazao dobru partiju. Najpre je u 49. minutu centrirao iz slobodnog udarca, nakon kog je Nemanja Tošić napravio kardinalnu grešku i poklonio zicer Igoru Vujačiću koji je lako loptu sproveo u mrežu za 2:0.

Samo tri minuta kasnije je meč praktično rešen. Mićović je očajno ispucao loptu, ona je posle Zdjelara došla do Natha koji je iz prve proigrao Rikarda Gomeša, a on rutinski sproveo u mrežu.

Čukarički je bio u nokdaunu, ali mu je tračak nade u 61. minutu dao Stefan Kovač lepom realizacijom posle slabe reakcije odbrane Partizana.

To je bio i konačan rezultat.

Partizan-Čukarički (3:1)

Stadion: Stadion Partizana

Sudija: P. Radovanović

Partizan: Stevanović – Miljković, Vučačić, Saničanin, Lutovac, – Zdjelar, Jojić - Menig, Natho, Terzić - Rikardo

Čukarički: Mićović – Stevanović, Šapić, Drezgić, Tošić – Kovač, Mijailović - Belić, Ndijaje, Savić - Rakonjac

Drugo poluvreme:

77. minut - Jevtović ulazi umesto Natha, želi Stanojević da zatvori prilaze svom golu.

65. minut - Dobra je bila prilika da Natho ugrozi gol iz slobodnog udarca, tukao je sa 22-23, ali samo do živog zida

61. minut - Čukarički smanjuje zaostatak na 1:3 golom Kovača

52. minut - Rikardo za treći gol Partizana! (3:0)

49. minut - Vujačić povećava prednost crno-belih!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

41. minut - Saša Zdjelar posle odbijene lopte pokušava snažnim udarcem - preko gola.

32. minut - Prošlo je više od pola sata, Čukarički nešto konkretniji, pokušava da izvrši pritisak, ali osim nekoliko kornera ništa više. Stevanović svaki put siguran.

20. minut - Natho iz penala za vođstvo crno-belih 1:0

11. minut - Dugo je trajala akcija Partizana, kružili su crno-beli oko šesnaesterca, onda je Rikardo dobio loptu, pao, međutim sudija je pokazao da nema ništa od penala. Drezgić je dobro intervenisao...

3. minut - Prva šansa za crno-bele, dobro je korner izveo Jojić, Rikardo skočio najviše u šesnaestercu, a golman gostiju odlično intervenisao...

1. minut - Utakmica je počela

18.00-Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici između Partizana i Čukaričkog. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Humske.