SRAMOTNA PARTIJA JUVENTUSA Pobeda Fjorentine bez Luke Jovića, SMS briljirao u majstorskoj predstavi Lacija
Printscreen

Lacio je na gostovanju Kremonezeu u 7. kolu Serije A vodio 3:0 posle prvih 45 minuta.

U Kremoni je viđen šou Ćira Imobilea, ali i našeg Milinković-Savića.

Sergej je upisao petu asistenciju ove sezone, ali i postigao prvi gol!

Prvo je u sedmom minutu poslao na prvi pogled jednostavan, ali savršeno odmeren pas za Imobilea.

Iskusni italijanski napadač je postigao drugi gol u 21. minutu nakon što je iznudio penal.

Na u prvom poluvremenu konačnih 0:3 povisio je Milinković-Savić prvim golom u sezoni, nakon odbitka.

Do kraja meča mreže su mirovale i nebesko plavi su se u Rim vratili sa rutinska tri boda.

SMS je u igri bio do 78. minuta kada ga je zamenio Bašić, a Imobile je nastavio da "rešeta".

Ovog puta i on je upisao asistenciju, pošto je poslao pas za gol Pedru u 79. minutu utakmice – za konačni "poker".

(UŽIVO) CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK Mijailović i Nikolić od starta, Pešić ponovo u špicu

U narednom kolu, posle reprezentativne pauze, Lacio 2. oktobra dočekuje Speciju, dok Kremoneze ide na gostovanje Lećeu.

Juventus je u 7. kolu nastavio da igra izuzetno loše i uspeo je čak da izgubi od Monce, ekipe koja je do ove runde takmičenja imala 1 osvojen bod.

Izabranici Masimilijana Alegrija potpuno su nadigrani u Monci – i rezultatski i statistički, pa je domaćin pobedom od 1:0 ostvario istorijsku pobedu u Seriji A.

Tome je značajno doprineo Anhel di Marija, koji je u 40. minutu dobio direktan crveni karton.

U 8. kolu "Kalča", Juventus 2. oktobra dočekuje Bolonju, dok Monca gostuje Sampdoriji.

"Srpska" Fjorentina savladala je Veronu na domaćem terenu sa 1:0, ali srpski igrači nisu igrali.

Jović i Terzić su bili na klupi i nisu ni ulazili, dok je Milenković bio van sastava zbog povrede.

Ekipi iz Firence ovo je tek druga pobeda u Seriji A ove sezone, prva u svim takmičenjima nakon osam mečeva bez iste.

Strelac jedinog gola bio je Ikone u 13. minutu, dok je Biragi u 26. promašio jedanaesterac.