VELIKA IZNENAĐENJA U PREMIJER LIGI! Siti izgubio, remi Liverpula, Čelsi sam na vrhu!
Martin Rickett/PA via AP

Kristal Palas je odlično otvorio utakmicu i poveo već u šestom minutu golom Vilfrida Zahe.

Prelomni trenutak susreta dogodio se u finišu prvog dela kada je crveni karton dobio Laport, pa je Siti ostao sa desetoricom igrača na terenu.

Sitiju je u drugom poluvremenu poništen gol nakon ofsajda Gabrijela Žezusa, a konačan rezultat postavio je pozajmljeni igrač Čelsija Konor Galager u 88. minutu.

Veliko iznenađenje priredio je i Brajton koji je na ,,Enfildu" otkinuo bod Liverpulu - 2:2.

Vodio je Liverpul 2:0 i delovalo je da će ostvariti sigurnu pobedu, međutim Brajton je još jednom pokazao da je reč o nezgodnoj ekipi.

AP Photo/Jon Super

Do dvostruke prednosti "crveni" su stigli golovima Džordana Hendersona u četvrtom i Sadija Manea u 24. minutu. Zatim pogodak Manea u 34. nije priznat zbog igranja rukom, a Brajton je u 41. prelepim udarcem Enoka Emvepua najavio ono što je usledilo u drugom poluvremenu.

Bod Brajtonu doneo je Trosard pogotkom u 65. minutu.

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Njukasl na gostovanju 3:0 i osamili se na liderskoj poziciji.

Dugo se mučio tim iz Londona, sve do 65. minuta kada je mrežu protivnika načeo Ris Džejms.

Isti igrač je prednost duplirao 12 minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Žoržinjo dva minuta kasnije golom iz penala.

U preostalim mečevima Barnli je pobedio Brentford sa 3:1, dok je Sautempton kao gost savladao Votford minimalnim rezultatom.