ŠOK ZA OSTRVLJANE! Englezi ispustili pobedu u 92. minutu, Vels se obrukao protiv Estonije
AP Photo/Czarek Sokolowski

Vicešampion Evrope je ispustio pobedu u drugom minutu sudijske nadoknade.

Englezi su poveli u 72. minutu preko Harija Kejna, a šok je usledio u 92. kada su Poljaci došli do izjednačenja preko Damjana Šimanskog.

Engleska je lider grupe I sa 16 bodova, dok su Poljaci treći sa 11.

U preostale dve utakmice u ovoj grupi Albanija je deklasirala San Marino sa 5:0, dok je Mađarska bila bolja od Andore - 2:1.

Reprezentacija Nemačke je došla do još jedne lagane pobede, ovoga puta na gostujućem terenu protiv Islanda sa 4:0.

Već od 4. minuta su Nemci poveli preko Serža Gnabrija, da bi isti bio priznat posle VAR konsultacija, a na 2:0 povisio je Antonio Ridiger u 24. minutu, da bi se za 3:0 postarao Liroj Sane u 56. minutu utakmice, a konačnih 4:0 postavio je Timo Verner u 89.

Fudbaleri Severne Makedonije su odigrali još jedan remi, a ovoga puta pobednika nije bilo u duelu sa Rumunijom, a ne samo da nije bilo pobednika nego na meču nije bilo ni golova.

Prvak Evrope, reprezentacija Italije razbila je Litvaniju sa 5:0.

Posle pola sata igre upisali su se u istoriju svoje zemlje budući da su postigli četiri pogotka za taj period, što nijednoj generaciji do tada nije uspelo.

Pogađali su dva puta Mojz Ken, Raspadori i autogol je postigao Utkus, da bi kasnije Di Lorenco, sasvim slučajno, zatresao mrežu za konačan rezultat.

Velšani su se obrukali protiv Estonije pošto je meč završen bez golova.

Belgija je zabeležila minimalnu pobedu protiv Belorusije golom Denisa Praeta u 33. minutu.