PAVKOV HEROJ ZVEZDE! Crveno-beli savladali TSC u spektakularnoj utakmici! (FOTO GALERIJA)
FK Crvena zvezda

Crveno-beli su se tako vratili na pobednički kolosek posle kiksa u prošlom kolu kada su remizirali sa Radnikom iz Surdulice i trijumfalno završili prvi deo sezone.

Zvezdin heroj je i ovoga puta bio Milan Pavkov koji je postigao dva gola.

Prvo poluvreme je bilo spektakularno. Crveno-beli su dva puta gubili i dva puta se vraćali u igru.

TSC je poveo u sedmom minutu golom Mihajla Banjca posle velike greške golmana Zorana Popovića.

Nije dugo trajalo slavlje domaćih. Igrao se 15. minut kada je Mirko Ivanić doneo izjednačenje Crvenoj zvezdi. Rodić je ubacio loptu u peterac, Ivanić se najbolje snašao i poravnao rezultat.

Nastavio je Banjac da zadaje muke Zvezdinoj odrani. Sjajno je asistirao Slobodanu Stanojloviću, ovaj tukao iz prve i matirao Popovića, pa je tim iz Bačke Topole ponovo poveo u 18. minutu.

U 28. minutu je Dejan Stanković bio primoran da izvrši prvu izmenu. Njegoš Petrović je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega je ušao Slavoljub Srnić.

Nedugo nakon toga, tačnije četiri minuta kasnije, Milan Pavkov donosi novo izjednačenje gostima. Opet je Rodić centrirao, pronašao na drugoj strani Vukanovića koji je glavom spustio loptu za Milana Pavkova, a ovaj iz prve raspalio po lopti i savladao Filipovića!

Na prvo vođstvo Zvezde čekalo se do 55. minuta. Bila je to sjajna akcija izabranika Dejana Stankovića. Vukanović je uposlio Ivanića, ovaj odmah šutirao, odlično je reagovao Filipović, ali je na odbijenu loptu naleteo Pavkov kome nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na meču.

Ispostavilo se da je tada postavljen konačan rezultat.

Imali su crveno-beli još nekiliko prilika, ali se istakao golman TSC-a Filipović.

Poslednjih 15-ak minuta domaći su imali veći posed, ali nisu uspevali ozbiljnije da ugroze Popovića.

U 85. minutu viđen je verovatno i promašaj sezone, kada je Rišairo Živković imao prazan gol ispred sebe, ali je pogodio stativu, na njegovu sreću bio je ofsajd.

Crvena zvezda je druga na tabeli sa 54 boda, dva manje od vodećeg Partizana, ali uz utakmicu više.

TSC je deveti sa 26 bodova.

TSC - Crvena zvezda 2:3 (2:2)

Stadion: TSC arena (Bačka Topola)

Sudija: Milan Stefanović (Beograd)

TSC: Filipović – Varga, Stojković, Leandro, Petrović – Tomanović, Đakovac – Stanojev, Banjac, Vukić– Stanojlović.

Crvena zvezda: Popović Eraković, Pankov, Dragović, Rodić – Petrović, Kanga – Vukanović, Ivanić, Katai – Pavkov.

Kraj! Pobeda Crvene zvezde u Bačkoj Topoli 3:2.

90. minut - Igraće se još tri minuta u Bačkoj Topoli.

85. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu, Živković je imao prazan gol, ali je pogodio stativu, srećom po njega bio je ofsajd.

82. minut - Dobar udarac Kange, brani Filipović.

81. minut - Centaršut Banjca, loptu uz manje problema hvata Popović.

76. minut - TSC ima u ovim momentima nešto veći posed, ali ne uspevaju da ozbiljnije da ugroze Popovića.

70. minut - Menja i Stanković. Dvostrukog asistenta Aleksu Vukanovića u timu Crvene zvezde menja Rišairo Živković.

68. minut - Izmena u TSC, Petrović izlati menja ga Milićević

62. minut - Razigrali su se fudbaleri Zvezde u ovim momentima. Dva odlična udarca Mirka Ivanića. Prvi je zaustavio Filipović, dok je kod drugog lopta prohujala tik pored stative. Još dve dobre prilike su imali gosti, ali se istakao Filipović na golu TSC-a.

55. minut - Gol! Crvena zvezda vodi 3:2, strelac je Pavkov! Vukanović je sjajno uposlio Ivanića, ovaj dosta dobro šutirao, ali je odlično reagovao Filipović, na odbijenu loptu je naleteo Pavkov kome nije bilo teško da postigne svoj drugi pogodak na meču za prvo vođstvo crveno-belih.

50. minut - Evo šanse za Zvezdu. Malo je nedostajalo da Srnić donese prednost crveno-belima.

46. minut - Odmah šansa za TSC. Popović je bio brži od Stanojlovića  faulirao je strelac drugog gola golmana Zvezde i tom prilikom se povredio

Završeno je spektakuarno prvo poluvreme - 2:2!

45. minut - Sudija Stefanović je za dva minuta produžio prvo poluvreme.

39. minut - Dobar prodor Đakovca, ali nije imao kome da centrira, pa je loptu pokupio Popović.

32. minut - Gol! Pavkov donosi novo izjednačenje Crvenoj zvezdi! Opet je Rodić centrirao, pronašao na drugoj strani Vukanovića koji je glavom spustio loptu za Milana Pavkova, a ovaj iz prve raspalio po lopti i Zvezdi doneo novo izjednačenje.

30. minut - Velike probleme Zvezda ima u odbrani.

28. minut - Stanković primoran da izvrši izmenu. Petrović zbog povrede napušta teren, ulazi Srnić.

27. minut - Dobar šut Stanojlovića, brani Popović, biće korner.

22. minut - Odlična utakmica u Bačkoj Topoli.

18. minut - Gol! TSC ponovo vodi! Odlična reakica Banjca koji je asistirao Slobodanu Stanojloviću, ovaj tukao iz prve i matirao Popovića! VAR je to ubrzo potvrdio i od 18. minuta TSC opet ima prednost.

15. minut - Gol! Crvena zvezda dolazi do izjednačenja, strelac je Ivanić! Rodić je ubacio loptu u peterac, Ivanić se najbolje i snašao i vratio crveno-bele u igru!

13. minut - Najbolja prilika za Zvezdu od početka meča, Pavkov pogađa prečku.

10. minut - Konsolidovali su se fudbaleri Crvene zvezde i sada kreću po izjednačenje.

7. minut - Gol! TSC vodi sa 1:0 golom Banjca! Veliki kiks odbrane Crvene zvezde koji kažnjava Mihajlo Banjac. Odmah na startu šok za crveno-bele

3. minut - Faulirao je Dakovac u opasnoj zoni Pavkova, nije dobio javnu opomenu, a posle ubacivanja sa boka Strahinja Eraković je šutirao glavom, lak posao za golmana Filipovića.

1. minut - Utakmica je počela!

15.41 - TSC je deveti na tabeli sa 26 bodova, dok je Zvezda druga sa 51, pet manje od vodećeg Partizana.

15.30 - Stanković pored Borjana ne može da računa ni na Milana Gajića, Marka Gobeljića.

15.22 - TSC je, uz Partizan i Radnik, jedini tim koji je uspeo da pobedi Crvenu zvezdu u prvenstvu otkad je trener Dejan Stanković, odnosno skoro dve godine.

15.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 21. kola Superlige Srbije imeđu TSC-a i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Bačke Topole.