CRNO-BELI SIRTAKI U ARENI Partizan pred 20.000 "grobara" samleo Olimpijakos, lidera Evrolige i jednom nogom zakoračio u Top 8, sledi spektakl sa Barsom

Još pre meča, znali su izabranici Željka Obradovića da bi eventualnom pobedom protiv Olimpijakosa napravili ogromnu stvar kada je reč o trci za plasman u Top 8. Tako su crno-beli i ušli u večerašnju utakmicu, sa velikom željom, energijom i motivacijom.

Odlično je Parni valjak otvorio utakmicu, kreativni su bili crno-beli u napadu, dok su odbrani bili maksimalno koncentrisani, iako su u nekoliko navrata primali lake poene, zbog čaga im je Željko Obradović ljutito sugerisao sa klupe. Šut je služio Partizan, na početku meča blistao je Naneli, koji je već u prvoj deonici bio dvocifren, a gostujući košarkaši nisu imali rešenje za američkog košarkaša.

Crno-beli su u nastavku još više "zategli" odbranu, pa su u drugoj četvrtini primili samo 12 poena, ali treba reći i da je Olimpijakos u prvom poluvremenu katastrofalno šutirao, pošto trojku u prvih 20 minuta nisu pogodili, iz čak 12 pokušaja. Zato je Parni valjak sve to kažnjavao, i nakon 20 minuta igre imao rezultatsku prednost od 48:34.

A na početku drugog poluvremena, promenjena je slika na parketu. Crno-beli su ušli u nastavak meča sa određenom dozom nervoze, mnogo su grešili u napadu, što su Grci iskoristili i rezultatski prišli u jednom momentu na samo -4.

Uspeli su da se košarkaši Partizana nekako konsoliduju, pa je posle treće četvtine bilo 60:52.

Ponovo su zablistali igrači Željka Obradovića u poslednjoj deonici, i sa nekoliko bitnih trojki bacili opet napravili veću prednost, koju su održavali do kraja, i potpuno zasluženo stigli do nove, veoma bitne pobede u elitnom takmičenju.

Partizan - Olimpijakos (90:75)

Hala: Štark arena (Beograd)

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Emin Mogulkoč (Turska) i Gitis Vilijus (Litvanija)

Partizan: Vukčević, Ledej (6), Avramović (2), Panter (17), Smailagić (5), Papapetru (10), Egzum (15), Naneli (19), Lesor (12), Trifunović, Anđušić, Madar (4)

Olimpijakos: Vokap (8), Kenan (4), Louncis, Larencakis (2), Fol (13), Slukas (8), Vezenkov (6), Papanikolau (9), Bolomboj, Peters (2), Blek (2), Mekisik (21)

39. minut - Egzum lagano poentira, crno-beli rešavaju posao protiv Pirejaca (85:73)

38. minut - Nastavlja Partizan da gazi rivala, pobeda je na dohvat ruke! (83: 71)

37. minut - Naneli prolazi odbranu Pirejaca (81:66)

36. minut - Kakva trojka Kevina Pantera! Crno-beli imaju sve u svojim rukama (79:63)

35. minut - Slobodna bacanja za Fola, uspeo je da pogodi oba (76:63)

34. minut - Sjajni Dante Egzum! (71:60)

33. minut - Polaganje Papapetrua! (69:60)

32. minut - Kakvo kucanje Egzuma! (65:54)

31. minut - Fauliran je za tri slobodna bacanja Kevin Panter! A Partizanov Amerikanac sigurno postiže sva tri (63:52)

30. minut - Papapetru precizan, a onda i Slukas postiže poene u finišu (60:52)

29. minut - Ezgum za Avramovića, koji lagano poentira pod košem (58:50)

28. minut - Lagani poeni za Kostasa Slukasa (56:48)

27. minut - Trojka za Partizan, pa slobodna bacanja za Egzuma, pogodio je jedno od dva (54:46)

25. minut - Bolji u kontri igrači Olimpijakosa, smanjuju prednost crno-belih (50:42)

23. minut - Kucanje Alena Smailagića! (50:38)

20. minut - Panter iz ugla ponovo za tri, a onda u kontri Slukas poentira (48:34)

19. minut - Promašio je Panter šut za tri, ali ofanzivnim skokom Lesor je iznudio faul za dva slobodna bacanja (45:30)

17. minut - Trifunović za Pantera, a američki plejmejker ubacuje novu trojku! (43:28)

16. minut - Konačno poeni za goste (40:28)

15. minut - Nema nameru Partizan da stane! Još jedna trojka! (40:26)

14. minut - Egzum sa poludistance pogađa, odlična partija Partizana za sada (36:26)

12. minut - Nanelijeva nova trojka! Crno-beli imaju dvocifrenu prednost! (34:24)

11. minut - Lesor je na liniji slobodnih bacanja i uspeo je oba da pogodi (29:22)

10. minut - Trojka! Džejms Naneli pogađa novu trojku, sjajna partija crno-belih na početku meča! (27:22)

8. minut - Realizovali su crno-beli slobodna bacanja, zatim, Lesor poentira (24:20)

7. minut - Kucanje Matijasa Lesora, ali odmah poeni na drugoj strani za Fala, a potom, sjajni Ledej, za dva plus 1 (20:20)

5. minut - Ledej ubacuje daleku trojku! (15:12)

4. minut - Naneli pogađa sa poludistance, a onda kucanje Vokapa (9:10)

1. minut - Četiri vezana poena za Jama Madara (2:4)

Sjajna koreografija Partizana pred početak utakmice!

Kako je to izgledalo, možete pogledati OVDE.

19.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 30. kola Evrolige između Partizana i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite uživo meč iz rasprodate "Štark arene".