MUK NA PARKU PRINČEVA Bajern nadigrao Mbapea, Mesija i drugove, Milan ima minimalnu prednost protiv Totenhema pred revanš

Bavarci su krenuli ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, fudbaleri Bajerna su ušli u ovaj meč sa mnogo više energije, dok su Parižani totalno bezopasno delovali na terenu, nisu imali pravu ideju, pa su kroz neke polu kontre pokušavali da ugroze protivnički gol.

Bajern je igrap "viktorije" oko gola PSŽ-a, šanse su se stvarale ali lopta nije želela da završi u golu francuskog giganta.

Koliko je PSŽ bio bezopasan u prvih 45 minuta, dovoljno govori podatak da su Parižani samo jedan gol uputili ka golu Bajerna.

Nastavili su Bavarci sa totalnom ofanzivom u nastavku, i takva igra im se isplatila u 53. minutu. Posle sjajnog centaršuta Alfonsa Dejvisa, lopta je došla do Komana, koji je maestralnim udarcem savladao Donarumu.

Mbape je još jednom pokazao koliko znači svom timu. Nakon ulaska brzonogog fudbalera, igra PSŽ-a se preporodila. Francuski as je ulazio u šanse, pravio probleme protivničkim defanzivcima, čak dva puta zatresao protivičku mrežu, ali su oba pogotka poništeni zbog ofsajda.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Milan je otvorio utakmicu na najbolji mogući način, tako što je do prednosti stigao već u 7. minutu. Tada se Braim Dijas našao na pravom mestu u pravo vreme, naleteo je na jedan odbitak i bez većih problema poslao loptu u mrežu engleskog tima.

Posle toga, tempo igre je značajno opao, "rosoneri" su se povukli, dok su Englezi imali nekoliko solidnih šansi, ali nisu uspeli da režiraju preokret.

Sutra su na programu još dve zanimljive utakmice, snage će odmeriti Briž - Benfika i Dortmund - Čelsi. Ljubiteljima najvažnije sporedne stvari na svetu je zanimljiviji duel u Nemačkoj, gde će se sastati dva nekadašnja šampiona Evrope.

PSŽ - Bajern Minhen (0:1)

Stadion: Park prinčeva (Pariz)

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Pari Sen Žermen: Donaruma – Hakimi, Ramos, Markinjos, Mendeš – Danilo, Soler, Zair-Emeri, Verati – Mesi, Nejmar

Bajern: Zomer – Kanselo, De Liht, Upamekano, Pavar – Kimih, Gorecka – Musijala, Sane, Koman, Čupo-Moting

Milan - Totenhem (1:0)

Stadion: San Siro (Milano)

Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska)

Milan: Tatarušanu – Tijao, Kalulu, Kjer – Ernandes, Salemakers, Krunić, Tonali – Dijas – Leao, Žiru.

Totenhem: Forster – Romero, Dajer, Lengle – Emerson, Skip, Sar, Kuluševski, Perišić – Son, Kejn.

Drugo poluvreme:

90+4 - Kraaj! Bajern je sačuvao prednost i pobedio na "Parku prinčeva" PSŽ sa 0:1!

85. minut - Ponovo sjajna prilika za Parižane, ali neće ta lopta u gol!

84. minut - Kakva šansa za Mesija u 84. minutu! Neverovatno kako ga je izblokirala odbrana Bajerna!

82. minut - Neverovatno! Ponovo poništen gol Kilijana Mbapea zbog ofsajda!

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

74. minut - Kakva šansa za PSŽ! Embape je izašao 1 na 1 sa Zomerom, ali je on odlično odbranio. Embapeu je malo i lopta pobegla u ovoj situaciji, što mu je otežalo situaciju prilikom šuta. U nastavku je na odbijenu loptu naleteo Nejmar, koji je dva puta izblokiran, a lopta je potom došla do Embapea, koji je dao gol, ali se tada aktivirao iz ofsajda i on je poništen!

64. minut - Nova šansa za Bajern i ponovo Donaruma sjajno brani!

63. minut - Kakva šansa za Bajern! Čupo Moting je pogodio stativu, a loptu je zakačio i Donaruma, koji je spasio sigurnih 2:0 za Bavarce.

57. minut - Izmene u timu PSŽ-a! Kilijan Mbape ulazi u igru za oduševljenje publike na "Parku prinčeva"!

53. minut - Gooool! Kingsli Koman je strelac! Bolji je bio Bajern većim delom meča i to je sada i potvrđeno ovim pogotkom! Gol je postigao posle dobre akcije i centaršuta Alfonsa Dejvisa!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Parizu i Milanu!

Prvo poluvreme:

45. minut - Kakva prilika za Totenhem! Son je probio po levom boku, šutirao je, ali je Tatarušanu odbranio. Na loptu je naleteo Kejn, koji je imao zicer situaciju, ali je njegov šut završio na prečki

45. minut - Najbolja šansa za Bajern! Koman je dobro probio po boku, Čupo Moting je ostao "kratak" za malo za udarac glavom, ali se lopta odbila do Kimiha na ivicu kaznenog prostora, odakle je on snažno šutirao, ali direktno u Donarumu koji je odlično odbrani

34. minut - Bila je to dobra prilika za Bajern. Koman je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je ta lopta završila preko gola

28. minut - Iz prekida je Bajern imao priliku, pošto je sa ivice kaznenog prostora slobodan udarac izveo Kimih, ali je pogodio Danila Pereiru u živom zidu, pa je lopta otišla u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol

20. minut - Posle primljenog gola, "Pevci" su polako preuzeli inicijativu u Milanu, ali ne uspevaju ozbiljnije da ugorze gol Tatarušanua

15. minut - PSŽ se stabilizovao posle početnog pritiska Bajerna, sve više se igra na drugoj polovini, ali i dalje bez većih uzbuđenja.

7. minut - Goool! Milan vodi sa 1:0! Gol je postigao Brahim Diaz, koji je iskoristio sjajan prodor Tea Ernandeza, koji je šutirao iskosa sa leve strane, Forster je uspeo da odbrani, ali je na loptu naleteo Diaz i postigao gol uz malo sreće!

6. minut - Konačno i PSŽ na polovini Bajerna, uglavnom su Bavarci u prvih pet minuta diktirali tempo

1. minut - Utakmice su počele!

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Milana i Pariza!