MUK U FIRENCI! Juventus slavio posle drame! Vatren doček Vlahoviću: Uvrede, citat iz Danteovog "Pakla"!
EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

U centru pažnje bio je srpski fudbaler Dušan Vlahović koji je u redove Juventusa došao upravo iz Fjorentine, što mu navijači "viole" nisu oprostili, pa su mu priredili paklen doček.

Navijači Fjorentine su dočekali autobus sa igračima Juventusa uz povike "Zingaro, zingaro" (cigane, cigane) i majmunske urlike upućene Vlahoviću.

Pre prvog zvižduka napravljena je i koreografija.

Bio je to lik Dantea Aligijerija, pisca "Božanstvene komedije", a poseban krug pakla spreman je za "izdajnika" Vlahovića, želeli su da poruče domaći navijači.

Što se same utakmice tiče, nije bilo mnogo uzbuđenja, znatno više "vatre" bilo je na tribinama.

U prvom poluvremenu je domaćin bio bolji, a prvu priliku propustio je Bonaventura nakon velike greške golmana Juvenutsa Perina.

Do kraja je domaćin imao još jednu veliku priliku kada je Ikone posle kontre šutirao pored gola.

Prvi pokušaj Vlahović je imao u 43. minutu, ali ga je izblokirao saigrač iz reprezentacije Nikola Milenković.

Ikone je ogromnu šansu propustio i početkom drugog poluvremena kada je pogodio stativu.

Najveću šansu Vlahović je propustio u 56. minutu. De Šiljo je poslao dugačak pas ka srpskom napadaču, on pokušao da lobuje Teraćana, ali je golman Fjorentine vrhovima prstiju poslao loptu u korner.

Taman kada se mislilo da će utakmica biti završena bez golova, usledio je šok za "ljubičaste" u prvom minutu sudijske nadoknade.

Tada je Venuti, inače rezervista "viole", nesrećno postigao autogol i poklonio trijumf Juventusu.

Revanš meč na programu je 20. aprila.

Fjorentina - Juventus 0:1 (0:0)

Stadion: "Artenio Franki"

Sudija: Marko Gvida

Fjorentina: Teraćijano, Odriozola, Milenković, Igor, Biragi, Bonaventura, Toreira, Kastrovili, Ikone, Pjontek i Salponara

Juvetus: Perin, Danilo, De Liht, De Šiljo, Ake, Lokateli, Artur, Rabio, Pelegrini, Vlahović, Kin.

Kraj! Pobeda Juventusa 1:0!

90+1 - Gol! Juventus vodi 1:0, autogol Venutija!

85. minut - Sam finiš utakmice, dosta oprezna igra na obe strane.

78. minut - Velika prilka za Juventus, Vlahović je uposlio Kvadrada, a ovaj pogodio samo spoljni deo mreže.

72. minut - Žuti karton za Milenkovića.

67. minut - Mirniji period meča, bez većih uzbuđenja.

62. minut - Juventus se oslobodio pritiska i deluje dosta bolje u drugom poluvremenu.

56. minut - Evo konačno šanse za Vlahovića! De Šiljo je uputio dubinsku loptu, Vlahović šutirao iz ne baš najbolje pozicije, ali je odbranio golman Fjorentine, od svega samo korner.

48. minut - Najbolja prilika od početka susreta. Ikone se odlično snašao i šutirao, ali je pogodio stativu.

45. minut - Poluvreme! Bez golova u Firenci. Fjorentina je bila bolja u prvom delu, ali rezultat je 0:0.

43. minut - Prvi pokušaj Vlahovića, izblokirao ga je Milenković.

36. minut - Nižu se napadi "ljubičastih", Toreira šutira preko gola.

32. minut - Milenković je nagazio Kina, ali nije bilo nikakve namere.

26. minut - Najbolja prilika na utakmici. Bila je to munjevita kontra Fjorentine, Ikone se zaleteo i šutirao, ali lopta odlazi pored stative.

23. minut - Slobodan udarac za domaće, Biragi šutira preko gola.

20. minut - "Viola" bolja u prvih 20 minuta.

15. minut - Prva velika prilika! Golman Juventusa Perin ispucao je loptu pravo na nogu Bonaventure koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao, umesto u praznu mrežu, visoko preko gola.

12. minut - Fjorentina opasnija na startu.

5. minut - Bez mnogo uzbuđenja na startu meča.

1. minut - Utakmica je počela! Odmah zvižduci upućeni Vlahoviću!

21.00 - Na tribini gde su najvatreniji navijači Fiorentine prikazan je veliki lik Dantea Aligijerija, što je jasna poruka za Vlahovića da je "izdajnik i da za njega postoji poseban krug pakla".

20.42 - Na spisku odsutnih u taboru "stare dame" su: Đorđo Kjelini, Danijele Rugani, Aleks Sandro, Federiko Bernardeski, Veston Mekeni, Denis Zakarija, Federiko Kijeza, Paolo Dibala i Kajo Žorže.

20.31 - U startnoj postavi Fjorentine je i srpski fudbaler Nikola Milenković

20.26 - Vlahović dočekan rasističkim povicima: "Cigane, Cigane..."

20.23 - Kao što se i očekivalo od prvog minuta na terenu će se naći Dušan Vlahović koji će igrati prvi put protiv svog nekadašnjeg kluba.

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnoj utakmici Kupa Italije između Fjorentine i Juventusa. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Firence.