ARGENTINA EVROGOLOVIMA SRUŠILA MEKSIKO Čarobnjak Mesi se izjednačio sa slavnim Maradonom
AP Photo/Hassan Ammar

"Gaučosi" su se tako iskupili za šokantan poraz od Saudijske Arabije na startu Mundijala.

Nisu blistali Argentinci ni na ovom susretu, ali imaju u timu jednog od najboljih fudbalera svih vremena Lionela Mesija.

Upravo je fantastičnim golom Mesija u 64. minutu i prvencem Enca Fernandeza u finišu meča, Argentina došla do velike pobede.

Mesi se osmim golom na Mundijalima izjednačio sa legendarnim Dijegom Maradonom, dok je Fernandez lepim pogotkom u 88. minutu nokautirao čvrstog rivala.

Od samog početka je sve prštalo na terenu, nije bilo mnogo šansi, vodila se grčevita borba za svaki pedalj terena.

Blok Meksikanaca je bio neprobojan više od sat vremena, ali je onda na glavnu scenu stupio Mesi i izveo magiju.

Argentina - Meksiko 2:0 (0:0)

Stadion: Lusail

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Argentina: Martinez - Montijel, Otamendi, Martinez, Akunja - Rodrigez, De Pol, Makalister - Mesi, Martinez, Di Marija

Meksiko: Očoa - Alvarez, Montes, Moreno, Arauho, Galjardo - Erera, Gvardado, Čavez - Lozano, Vega

90. minut - Igraće se još šest minuta.

87. minut - Gooool! Fernandez je sjajnim golom dotukao Meksikance.

80. minut - Ulazimo u finiš meča, Argentina blizu velike pobede.

77. minut - Ostalo je sada dosta prostora na polovini Meksika, Alvarez je bio u prodoru, pronašao je Mesija, ali slavni Argentinac nije uspeo da pogodi drugi put.

69. minut - Asistent kod jedinog gola je odigrao svoje i na njegovo mesto će Kristijan Romero. Izgleda da Argentinci žele da se brane do kraja.

Izašao je i Aleksis Mekkalister, koga je zamenio Palasios iz Bajera.

64. minut - Goooool! Mesi donosi prednost Argentini! Majstorija jednog od najboljih fudbalera svih vremena.

51. minut - Mesi je loše izveo slobodan udarac iz veoma dobre pozicije, sa nešto više od dvadesetak metara.

50. minut - Žuti karton dobija Gutierez (Meksiko), posle faula nad Mesijem!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Dohi.

Poluvreme!

45. minut - Vega je dobro izveo slobodan udarac, ali je golman Argentine Emilijano Martinez uhvatio "živu loptu"

43. minut - Montijel je zakasnio sa intervencijom i zbog grubog prekršaja je dobio žuti karton. Slobodan udarac za Meksiko iz dobre pozicije.

42. minut - Fudbaler Meksika Gvardado je izašao zbog povrede, ušao je Gutierez.

41. minut - Posle kornera za Argentince je pokušao glavom lautaro Martinez, ali iz teške pozicije nije uspeo da uputi glavom loptu ka golu.

35. minut - Pokušao je Lionel Mesi iz skraćenog kornera da direktno ugrozi Giljerma Očou. Bio je spreman vremešni Meksikanac.

30. minut - Velika borba se vodi za svaki deo terena.

22. minut - Prvi žuti karton zbog oštrog starta dobija Arauho (Meksiko)

21. minut - Nema velikih prilika, ali se na sredini terena vodi žestoka borba!

18. minut - Prekršaj Lautara Martineza, ali nad Gvardadom, ali čini se da je Orsato doneo solomonsko rešenje i svirao ofsajd.

10. minut - Nezgodna lopta Meksikanaca ubačena u kazeni prostor rivala. Na drugoj stativi je ipak daleko od lopte bio Ektor Erera.

7. minut - Nešto duži posed za Meksikance na protivničkoj polovini doneo je i prvi korner na utakmici.

1. minut - Utakmica je počela!

19.30 - Kako javalja naš reporter Miloš Topalović koji se nalazi na licu mesta, navijači su već napravili sjajnu atmosferu.

19.10 - Pet puta su Argentina i Meksiko igrali. Sva pet puta slavili su "gaučosi".

19.07 - Meksiko je u prvom kolu odigrao bez golova sa Poljskom.

19.03 - Argentina je u prvom kolu doživela šokantan poraz od Saudijske Arabije (2:1), pa bi ovo sada mogla da im bude utakmica odluke.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u kojoj se sastaju Argentina i Meksiko. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katara.