Koko Gof

Mlada Amerikanka, Koko Gof, osvojila je US Open, pobedom nad Arinom Sabalenkom sa 2:1 u setovima!

Veliki preokret viđen je na "Flešing Medouzu", s obzirom da je Sabalenka rutinski osvojila prvi set sa 6:2.

I baš onda kada je delovalo da Gof nema pravi odgovor, usledio je neverovatni skok u igri mlade američke teniserke. Prvo je u drugom setu, u najboljem mogućem trenutku došla do brejka, i na kraju došla do izjednačenja sa 6:3 u drugom setu.

ĐOKOVIĆ JURIŠA NA ČETVRTI TROFEJ U NJUJORKU Amerikanac zagrevanje za finale

Koko Gof

EPA-EFE/CJ GUNTHER

Sve je slutilo na veliku borbu u završnici, ali pobrinula se Koko da do toga ne dođe. Već u prvom gemu trećeg seta, uspela je da dođe do brejka, koji je potvrdila i dva gema kasnije. Uspela je Sabalenka da vrati jedan, pri rezultatu 4:1, ali već u narednom gemu je ponovo izgubila na svoj servis, te je Gof samo potvrdila osvajanje Grend slem titule u Njujorku.

U više navrata je Gofova govorila da je spremna i zrela za titulu, a to je ove večeri u potpunosti i pokazala. Potpuno zasluženo je došla do dugo čekanog Grend slem pehara.

Nakon turnira, Gof će skočiti na treće mesto na WTA listi, dok je Sabalenki ispadanje Ige Švjontek i ulazak u finale bilo dovoljno da po prvi put u karijeri izbije na prvo mesto svetske liste u ženskoj konkurenciji.