PENAL, PREČKE, PRODUŽETAK! Brazil je ponovo olimpijski šampion!
EPA-EFE/JEON HEON-KYUN

Brazil je olimpijski šampion u fudbalu! Selesao je posle elike drame i produžetaka pobedio Španiju 2:1 i tako odbranio titulu osvojenu pre pet godina. U regularnom toku bilo je 1:1.

Prvo se Rišarlison u finišu prvog poluvremena obrukao katastrofalno izvedenim penalom, ali ne da nije bilo kazne, već je u poslednjim sekundama prvog poluvremena Brazil došao do vođstva. Maestralan gol Mateusa Kunje, na astistenciju veterana Danija Alvesa.

Rišarlison je u 52. minutu promašio zicer, pa pukom srećom nije postao tragičar.

Kazna za taj promašaj je stigla u 61. minutu. Rezervista Soler je idealno centrirao, a Mikel Ojarzabal je u padu zahvatio loptu i volej udarcem je zakucao u mrežu Brazila.  Do kraja nije bilo gol, iako su Španci čak dva puta pogađali okvir gola, istini za volju jednom slučajno.

Usledili su produžeci, a titulu je Brazilu golom u 108. minutu doneo Malkom. Tako je Brazil odbranio titulu i drugi put u istoriji poslao olimpijski šampion.