"NEKA NOVA ŠPANIJA" IZGLEDA SPEKTAKULARNO "Crvena furija" sedmicom oduvala Kostariku, Barsina i Realova deca se igrala u Dohi

Zar je postojao neko ko je sumnjao u "neke nove klince" iz Španije? Promena generacije, veliki broj dečaka koji su po prvi put na nekom velikom takmičenju, ništa od toga nije smetalo izabranicima Luisa Enrikea da se Kataru predstave na najbolji mogući način.

Selekcija Kostarike, koju Srbi dobro pamte po okršaju i pobedi "orlova" na Mundijalu 2018. godine, gotovo da se ništa nije pitala. Jedina nepoznanica bila je koliko će Španci postići golova na meču. Na kraju su se zaustavili na šest pogodaka.

Sjajno su igrali Španci, pokazali da bi mogli da budu i favorit za titulu. Lepršava igra, lepi golovi, koncentacija tokom čitavog meča... Sve što jednoj selekciji treba, "crvena furija" je prezentovala svetu ove večeri.

U strelce su se upisivali Olmo, Feran Tores dva puta, dok su Asensio, Gavi, Soler i Alvaro Morata pogađali po jednom. Svakako da je Gavijev pogodak najlepši na meču, možda najlepši i na celom turniru do sada.

Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda Španaca u istoriji Mundijala.

Španija će sada na mali odmor do okršaja sa Nemcima, a Kostarika ide na megdan Japanu u nedelju 27. novembra.

ŠPANIJA - KOSTARIKA 7:0 (3:0)

Olmo u 11. minutu, Asensio u 20. minutu, Faran Tores u 31. i 54. minutu, Gavi u 75. minutu, Soler u 90. minutu, Morata u 90+3. minutu za Španiju

Stadion: Al Tumama, Sudija: Mohamed Abdula Hasan Mohamed

ŠPANIJA: Simon – Aspilikueta, Rodri, Laport, Alba – Gavi, Buskets, Pedri – Tores, Asensio, Olmo.

KOSTARIKA: Navas – Martinez, Fuler, Duarte, Kalvo, Ovijedo – Kampbel, Borges, Teheda, Benete – Kontreras.

90+3. minut - GOOOOOL! 7:0! Upisao se i Morata!

90. minut - Igraće se još osam minuta nadoknade.

90. minut - GOOOOOL! Karlos Soler! Španci dolaze i do šestog gola!

75. minut - GOOOOOL! Gavi! Kakav gol! Morata je pronašao mladog vezistu koji iz prve od stativu postiže možda i najlepši gol na šampionatu!

63. minut - U prilici i Alvaro Morata, ali ništa od pogotka. Lopta ide pored gola.

54. minut - GOOOOL! Španci nastavljaju gde su stali! Feran Toren postiže i drugo gol na meču!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još pet minuta nadoknade.

31. minut - Faran Tores bez greške! Španija ima ogromnih 3:0!

30. minut - Penal za Španiju! Duarte je oborio Albu i sudija pokazuje na belu tačku!

20. minut - GOOOOOL! Asensio! Španija gazi! Alba je centrirao i pronašao fudbalera Raela koji je matirao golmana Navasa!

11. minut - GOOOL! Nije uspeo u 5. minutu, ali sada jeste! Dani Olmo donosi prednost Špancima!

5. minut - Velika šansa za Danija Olma! Pokušao je mladi fudbaler da šutira iz prve nakon dobrog centaršuta, ali je poslao loptu pored gola.

16.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupne faze Svetskog prvenstva između Španije i Kostarike. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.