BAJERN ODBRANIO TITULU Bavarci preslišali Dortmund i overili 10. u nizu (FOTO)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su večeras 10. uzastopnu šampionsku titulu, ukupno 32. u Bundesligi, pošto su na svom terenu pobedili Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, u utakmici 31. kola.

Bajern je poveo u 15. minutu golom Serža Gnabrija, koji je zatresao mrežu i u 30. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Prednost je udvostručio Robert Levandovski u 34. minutu, što je bio njegov 33. gol u Bundesligi. Gol za ekipu iz Dortmunda postigao je Emre Džan u 52. minutu iz jedanaesterca, a pobedu domaćima obezbedio je Džamal Musijala pogotkom u 83. minutu.

Tri kola pre kraja Bajern ima 75 bodova, a drugoplasirana Borusija 63.

Minhenska ekipa izgubila je samo četiri prvenstvene utakmice ove sezone, a do sada je postigla 92 gola i primila 30.

Bajern je postao prvi klub iz pet najjačih evropskih liga koji je osvojio 10 uzastopnih šampionskih titula.