ŠOKANTAN PORAZ NADALA Amerikanac bacio Rafu na kolena, Novaku se otvara put do finala
AP Photo/Michel Euler

Nadala je u drugom kolu pobedio Amerikanac Tomi Pol posle preokreta - 3:6, 7:6(4), 6:1, nakon dva sata i 34 minuta igre.

Španac je tako ostao bez šanse da postane prvi reket sveta od ponedeljka, pošto mu je bilo potrebno da osvoji titulu, a da Karlos Alkaraz ispadne pre četvrtfinala.

Bio je ovo prvi zvaničan Rafin meč posle poraza u osmini finala US opena od Frensisa Tijafoa i otkako je postao otac.

Amerikanac je prvi došao do brejka, ali je Nadal momentalno uzvratio i izjednačio na 2:2.

Potom je drugi reket sveta u osmom gemu ponovo oduzeo servis rivalu i posle 40 minuta igre poveo sa 1:0.

Međutim, 31. teniser planete se nije predavao. Igrao je agresivno, napadao je, dok je bilo primetno da je Rafa malo "zarđao" i u nekoliko navrata je kasnio na lopticu, pa je pravio neuobičajene greške.

Nije Nadalu pomogao ni rani brejk u drugom setu. Uspeo je 25-godišnji američki teniser da uvede set u taj-brejk u kom je bio smireniji za razliku od Španca i dobije ga sa 7:4.

Dosta nesvojstveno Nadalu, ali potpuno se ugasio u trećem setu. Nije bio na svom nivou ni fizički ni psihički i to je raspoloženi Pol znao da kazni, te taj deo igre rešio u svoju korist - 6:1.

Pol je tako došao do najveće pobede u karijeri, a rival u trećem kolu biće mu još jedan Španac, Pablo Karenjo Busta koji je u tri seta eliminisao Denisa Šapovalova.

Ispadanjem Nadala, dodatno se otvorio žreb Novaku Đokoviću sa kojim je mogao da se sastane u polufinalu.