STRAŠNI PARTIZAN GAZI KA TOP 8 Crno-beli nemaju nameru da stanu, razbili Žalgiris na njihovom terenu i pokazali da ne odustaju od plej-ofa

Odlično su crno-beli otvorili večerašnju utakmicu, na samom startu su stekli prednost koju su potom održavali i s vremena na vreme uvećavali. Sjajno su izabranici Željka Obradovića na početku meča igrali u odbrani, kontolisali su skok, dok su u napadu bili maksimalno fokusirani i fenomenalno šutirali.

U prvom poluvremenu, briljirali su Kevin Panter i Joanis Papapetru, a nakon prve dve deonice crno-beli su otišli u svlačionicu sa +17, što im je dalo vetar u leđa i dodatno olakšalo posao u nastavku igre.

A onda, u trećoj deonici usledio je apsolutni pad u igri Partizana, dok su Litvanci bili mnogo agresivniji i pametniji u napadu. Prednost se istopila, pa su crno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa svega +7.

FK Partizan

Pad u igri crno-belih nije dugo trajao, pošto se četa Željka Obradovića trgla u poslednjoj deonici i zaigrala onako kako je potrebno da bi se pobedila ovakva utakmica. Kada je bilo najpotrebnije, vredne poene za Partizan postigao je Džejms Naneli, koji je u poslednjoj deonici postigao 10 poena.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Papapetru sa 17 poena, dok su na Matijas Lesor i Kevin Panter meč završili sa po 14 postignutih poena. U domaćem timu istakao se Brazdeikis koji je na svom kontu imao 17 poena.

Partizan se posle večerašnje pobede nalazi na sedmom mestu na tabeli, sa skorom od 12 pobeda i 11 poraza, dok Žalgiris zauzima 10. mesto sa identičnim skorom.

Žalgiris - Partizan (74:88)

Hala: Žalgirio Arena

Sudije: Danijel Jeresuelo, Sašo Petek, Gvido Đovaneti

Žalgiris: Giedraitis, Lakavičijus (5), Hejs (8), Šmits (10), Krivas, Birutis (10), Lukosiunas (3), Brazdeikis (17), Polonara (5), Dimša (5), Butkevičijus (5), Ulanovas (6)

Partizan: Vukčević, Ledej (11), Avramović (3), Panter (14), Smailagić (8), Papapetru (17), Egzum (11), Naneli (10), Lesor (14), Trifunović, Anđušić, Madar

38. minut - Reaguje sa tajm-autom Željko Obradović, ne želi ništa da prepusti slučaju, laki poeni Lesora posle tajm-auta (66:84)

36. minut - Jako lepa finta Džejmsa Nanelija (61:78)

35. minut - Dimša pogađa trojku, ne predaju se igrači Žalgirisa!

34. minut - Ulanovas pogađa sa poludistance (58:72)

FK Partizan

33. minut - Ide važna trojka Džejmsa Nanelija! A onda u kontri pogađa Zek Ledej! Vratio se Partizan onu prednost koju je imao! (56:72)

31. minut - Sjajan prodor Dantea Egzuma, potom važna trojka Alena Smailagića! (54:67)

29. minut - Važnu trojku pogađa Papapetru, a onda Dimša precizan sa poludistance (54:61)

28. minut - Potpuni povratak Žalgirisa (52:58)

27. minut - Ledej je na liniji penala. Pogodio je oba (46:58)

26. minut - Prolazi Lesor i razgrće odbranu Litvanaca, važi poeni u ovim trenucima za gostujuću ekipu (43:56)

25. minut - Kakvo kucanje Alena Smailagića! Nije imala rešenje litvanska ekipa za njega! (40:54)

24. minut - Brazdeikis pogađa i lagano prolazi odbranu crno-belih (38:52)

23. minut - Pogađa trojku Papapetru, prvi poeni za crno-bele u nastavku, a onda i poeni za Birutisa (36:50)

22. minut - Bolji početak drugog dela domaćina, serija od 4:0 (34:47)

20. minut - Brazdeikis pogađa važne poene sa svoju ekipu (

19. minut - Pogađa oba bacanja sa linije penala Matijas Lesor (25:43)

18. minut - Ide nova trojka Kevina Pantera!!!! Sv polazi za rukom sada crno-belima! (23:42)

17. minut - Joanis Papapetru je fauliran, a pogodio je oba slobodna bacanja (20:39)

16. minut - Ide trojka Alena Smailagića iz kornera! Ne posustaju nijednog trenutka crno-beli, a onda ulazi trojka i Alekse Avramovića (19:37)

13. minut - Nova trojka za crno-bele, ovaj put preko Zeka Ledeja (17:31)

12. minut - Konačno poeni za Žalgiris, kucanje Hejsa (17:28)

11. minut - Sjajno dodavanje Trifunovića za Lesora! (15:28)

10. minut - Trojka Dantea Egzuma! Sjajno su crno-beli odigrali ovu prvu četvrtinu (14:26)

9. minut - Jedno bacanje pogodio je Matijas Lesor, sjajan prodor Dantea Egzuma (11:23)

8. minut - Panter je pogodio sa poludistance (11:20)

7. minut - Sjajan prodor i šut Papapetrua za tri poena! (9:18)

6. minut - Još jednom poeni Kevina Pantera (9:13)

5. minut - Ofanzivni skok Papapetrua koji je pogodio ispod obruča (7:11)

4. minut -  Pogodio je Ledej i imaće dodatno slobodno bacanje, promašio je, a onda Panter pogađa daleku trojku, a onda trojka Šmitsa (7:9)

3. minut - Brazdeikis poentira sa linije penala (4:4)

2. minut - Pogađa Papapetru (2:2)

18.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog posvećen meču 23. kola Evrolige između Žalgirisa i Partizana. Uz Alo.rs pratite uživo dešavanja iz Kaunasa.