ŠOK U ARENI Partizan izgubio dobijeno, crno-beli pali posle produžetka
Alo.rs

Utakmica se igrala u krcatoj Štark areni, a crno-belima nije pomogla ni velika podrška navijača.

Imao je Partizan dobijenu utakmicu, ali su gosti uspeli da se izbore za produžetak i slave posle dodatnih pet minuta.

I crno-beli su baš kao i Huventud skupo platili cenu novog formata takmičenja.

Minut pre kraja ekipa Željka Obradovića imala je +5 i dobijen meč, ali su sve prosuli svojim greškama.

Početak je bio prilično napet, sa dosta grešaka na obe strane, a košarkaši Partizana su promašili čak četiri zicera u uvodnih 10 minuta.

Koliko nije funkcionisao napad dovoljno govori podatak da su crno-beli pogodili pet trojki iz 15 pokušaja u prvom poluvremenu. Nedostajali su poeni Kevina Pantera koji je bio van ritma u prve dve četvrtine.

Gosti su odlično otvorili drugo poluvreme. Crno-beli su dozvolili 10 brzih poena Bursi od čega 8 sa linije za slobodna bacanja.

Onda se konačno razigrao Panter i trojkama tim u život.

Pravi rovoski rat je viđen u finišu meča.

Madar donosi prednost crno-belima, potom i Lesor monstruoznim zakucavanjem za 77:74.

Potom je Francuz ukrao loptu i zakucao, činilo se da su tada crno-beli slomili otpor rivala.

Verovatno ni košarkaši Partizana ne znaju kako su prosuli pet poena razlike, Aleksa Avramović je sam ostao na obruču, ali je krenuo na zakucavanje koje je promašio.

Madar je napravio ključnu grešku kada je pri prijemu lopte napravio faul, Bursa je izjednačila trojkom, a na sedam sekundi pre kraja lopta je išla u ruke Panteru. Amerikanac ovaj put nije pogodio i meč je otišao u produžetak.

Ništa manje nije bilo dramatično ni u dodatnih pet minuta. Bursa na dva minuta pre kraja ima ogromnih tri poena prednosti, a onda još jedan šok. Holend pogađa trojku za šest poena prednosti. Tu je bio kraj

Partizan - Bursa 95:103 (20:20, 18:17, 15:23, 24:20, 11:19)

Hala: Štark Arena

Sudije: Danijel Jeresuelo, Karmelo Paterniko, Džozef Bisang

Partizan:Kuruc, Panter, Vukčević, Lidej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Miletić, Mur, Glas, Lesor, Madar, Trifunović

Bursaspor: Holand, Sezgun, Ozlap, Nidhem, Turen,Batu, Al, Bitim, Endrjus, Hejs,Gečim, Olmaz, Dudžinski

Produžetak:

45. minut - Kraj! Poraz Partizana od Burse 103:95!

44. minut - Trojka gostiju, crno-beli ne uspevaju da vrate. Još jedna trojka Burse.

43. minut - Novo zakucavanje Lesora.

42. minut - Trojka Ledeja - 87:86!

41. minut - Bursa je realizovala svoj prvi napad i ima +2.

40. minut - Drama 84:84. Igraće se produžetak! Panter se odlučio da šutem za tri poena pokuša da reši meč. Lopta je stala na obruču.

39. minut - Još jedno zakucavanje centra Partizana, crno-beli na +5 minut 46 do kraja.

38. minut - Zakucava Lesor.

36. minut - Ledej pogađa trojku za novo izjednačenje - 72:72

35. minut - Trojka Burse, egal je - 69:69.

34. minut - Partizan vodi! Nidam je promašio flouter i otvorio kobntranapad Partizana koji Madara lako završava polaganjem. Tjam-aut Bursa.

33. minut - Trojka Avramovića! Partizan je posle dužeg vremena samo na poen zaostatka.

32. minut - Na lake poene Endusa, Lesor odgovara zakucavanjem

30. minut - Bursa vodi 64:60 pred ulazak u poslednju deonicu.

28. minut - Nova trojka za Bursu, Partizan bez rešenja u odbrani.

27. minut - I opet gosti odbijaju napad.

25. minut - Panter se razigrao i novom trojkom vratio Partizan vratio u igru.

23. minut - Crno-beli su dozvolili 10 brzih poena Bursi od čega 8 sa linije za slobodna bacanja. Ne valja to, pa je Obradović zvao minut odmora, 42:47 Partizan gubi.

M.Rangelov

21. minut - Endruz pogađa jedno slobodno bacanje nakon faula Zagorca, rezultat je 38:38.

Potom tri slobodna bacanja za istog igrača, a sada ga je Ledej faulirao...

20. minut - Velika borba, Partizan ima minimalnu prednost - 38:37.

18. minut - Bursa je u naletu. Trojka Endjusa

17. minut - I Ledej pogađa trojku. Neumoran je međutim Dudžinski koji stiže do 11 poena. Novi tajm-aut Partizana

16. minut - Avramović preuzima na sebe odgovornost. Posle dvojke, ubacuje i trojku, ali Koprivica pracvi faul nad Holandom koji upisuje 2+1 poen

15. minut - Holand uzvraća trojkom, ali Avramović drži Partizan u prednosti

14. minut - Trojka sa deset metara za Partizan! Uroš Trifunović je bio dovoljno hrabar da "opali" trojku i bio je precizan. Partizan ponovo vodi, 27:24

12. minut - Mini serija Partizana, koji sada vodi 24:20

11. minut - Partizan postiže poene na startu druge deonice.

10. minut - Kraj prve četvrtine - 20:20.

9. minut - Seriju promašaja prekida Aleksa Avramović svojim polaganjem, pa Dušan Alimpijević zove minut odmora. Partizan vodi 15:14

8. minut - Dosta grešaka na obe strane. Partizan je promašio 4 čista zicera

6. minut - Mur precizan za tri, tajm-aut za Bursu (13:11)

5. minut - Panter pogađa oba bacanja linije penala, raspoloženi Koprivica ponovo zakucava i raspaljuje publiku (10:11)

4. minut - U strelce se upisao i Ledej (6:6)

2. minut - Prvi poeni i Dalasa Mura, pa trojka za ekipu Burse (4:6)

1. minut - Zakucavanje Koprivice na početku meča (0:2)

20.05 - Partizan jeste favorit u ovom meču, ali u ovakvom formatu takmičenja sve je moguće.

20.01 - Trener Burse je nekadašnji trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević.

19.49 - Tim Željka Obradovića čeka puna beogradska Arena, a zbog velikog interesovanja navijača van Beograda, klub je odlučio da 1.000 ulaznica pusti u prodaju tek na dan utakmice, na blagajni Štark arene od 17 časova.

19.43 - Crno-beli su takmičenje u Grupi A završili kao drugi sa 12 pobeda i četiri poraza, dok je turski Bursaspor u grupi B zauzeo sedmo mesto.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmini finala Evrokupa između Partizana i Burse. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.