LUĐE OD OVOGA NE MOŽE, KRAJ ZA NEMAČKU Japan srušio Španiju i prošao dalje, "panceri" na kolenima
EPA

Fudbalska reprezentacija Japana priredila je novu senzaciju, pobedila Španiju sa 2:1 i kao prva ide u osminu finala na Svetskom prvenstvu!

To znači da je Nemačka na drugom uzastopnom Mundijalu završila učešće već u grupnoj fazi, iako je sa 4:2 pobedila Kostariku.

Tokom 90 minuta, svaka reprezentacija je bar u jednom trenutku imala vizu za osminu finala, ali nju su na kraju izborili Japan i Španija.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo nikakvu dramu.

Nemačka i Španija su vodili sa 1:0, imali potpunu kontrolu i sve je ukazivalo na to da će fudbalske velesile proći dalje.

A, onda je usledilo najluđe poluvreme od početka turnira.

Španija je igrala katastrofalno i nije stvorila šansu od momenta kada je Japan preokrenuo na 2:1. Tim iz Azije za dva minuta je okrenuo Špance! Sve to desilo se početkom drugog poluvremena, kada je odbrana Španije "zaspala" u dva navrata.

Nemci su sa druge strane dugo lomili Kostariku, a brojni promašaji obili su im se o glavu kada je Kostarika povela srednom drugog poluvremena sa 2:1! U tim momentima Španija je ispadala... Međutim, Nemci su gazili do poslednjeg minuta i postigli tri gola za preokret i pobedu koja im na kraju ne znači ništa.

Japan - Španija 2:1 (0:1)

Stadion: Kalifa (Doha)

Sudija: Viktor Gomes (Južna Afrika)

Japan: Gonda - Itakura, Jošida, Tanaguči - Ito, Morita, Tanaka, Nagatomo - Kamada, Kubo, Maeda.

Španija: Simon - Aspilikueta, Rodri, Tores, Balde - Buskets, Pedri, Gavi - Vilijams, Olmo, Morata.

Kostarika - Nemačka 2:4 (0:1)

Stadion: Al Bajt (Doha)

Sudija: Stefani Frapar (Francuska)

Kostarika: Navas - Duarte, Vargas, Vaston - Fuler, Borhes, Teheda, Ovijedo - Agilera, Venegas - Kembel.

Nemačka: Nojer - Kimih, Zile, Ridiger, Raum - Gundogan, Gorecka - Sane, Musijala, Gnabri - Miler.

Kraaaj! Japan je pobedio Španiju sa 2:1 i kao prvi ide u osminu finala, Nemačka pakuje kofere!

90. minut - Olmo propušta veliku priliku, Japan i dalje vodi 2:1!

89. minut - Goool! Nemačka sada vodi sa 4:2, strelac je Filkrug.

85. minut - Gooool! Nemačka vodi, ponovo Haverc, ali ako Španija ne izjednači, Nemci ispadaju.

73. minut - Pa šta se ovo dešava, Haverc donosi izjednačenje Nemcima!

70. minut - GOOOOL! VODI KOSTARIKA! Trenutno ispadaju Nemačka i Španija.

66. minut - Kai Haverc i Mario Gece su ušli u igru, teren su napustili Tomas Miler i David Raum.

62. minut - Kimih pogađa stativu!

61. minut - Miler šutira, izblokiran je u poslednjem trenutku! Neverovatno šta se dešava u drugom poluvremenu!

58. minut - Šok za šokom! Kostarika je izjednačila protiv Nemačke!

50. minut - GOOOOOL! Ludilo! Vodi Japan! Preokrenuli su Japanci za tri minuta, zatresao je Tanaka mrežu. Činilo se da će gol biti poništen i da je lopta napustila okvir terena, ali je sudija nakon pregledanog snimka utvrdio da nije.

48. minut - GOOOOOL! Japan izjednačuje! Pri trenutnim rezultatima, Nemačka ispada!

45. minut - Poluvreme! Nemačka i Španija vode sa po 1:0!

42. minut - Velika šansa za Kostariku. Konačno je uposlen i Manuel Nojer. I bio je spreman. Nisu ga iznenadili Kostarikanci. Izašao je Fuler pred nemačkog golamna, raspalio, a Nojer je vrhovima prstiju loptu prebacio preko prečke.

39. minut - Nova šansa za Nemce, Gnabri je probao.

35. minut - Snažan udarac Kimiha iz velike daljine, brani Navas uz manje probleme.

30. minut - Gnabri je ponovo pokušao, izblokiran je i biće još jedan udarac iz ugla.

27. minut - Veliku inicijativu imaju Nemačka i Španija, ali i dalje su na minimalnim vođstvima.

22. minut - Potpuna dominacija Španije i Nemačke koji potvrđuju klasu.

14. minut - Nova šansa za Nemačku. Gorecka je sa nekih 7,8 metara šutirao glavom, brani Navas i to je novi korner.

12. minut - Gooool! I Španija dolazi do ranog vođstva, pogodak je postigao Morata!

10. minut - Goooool! Nemačka već vodi 1:0, strelac je Gnabri!

5. minut - Krenuli su Nemci ofanzivno od samog starta.

2. minut - Odmah Nemci prete, dobar udarac iz daljine, ali brani Navas i biće korner.

1. minut - Utakmice su počele!

19.10 - Prvi u grupi će u osmini finala igrati protiv Hrvatske, dok će drugoplasirani ići na megdan Maroku.

19.05 - Sa druge strane, iako na začelju, "pancerima" će za plasman dalje biti dovoljna pobeda, naravno, ukoliko Španija ne izgubi od Japana.

19.02 - Prva na tabeli je "crvena furija" sa četiri boda i u duelu sa "samurajima", od kojih imaju poen više, biće im dovoljan i nerešen ishod.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama trećeg kola grupe E. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.