PRŠTALO NA SVE STRANE, PORTUGAL SLAVIO U GOLEADI Ronaldo ušao u istoriju, napadač Zvezde zatresao mrežu
AP Photo/Hassan Ammar

Posle remija Urugvaja i Južna Koreje, Portugal je zahvaljujući ovom trijumfu prvi u grupi.

Bila je ovo neverovatna utakmica sa dva potpuna različita poluvremena.

U prvom gotovo da nije bilo nikakvih prilika, a onda goleada u drugom.

Kristijano Ronaldo je propustio dve solidne prilike, jedan gol mu je poništen.

A, onda spektakl u drugom.

Igrao se 65. minut kada je Ronaldo pogodio iz penala i postao prvi igrač koji je postigao makar po gol na pet različitih svetskih prvenstava.

Nije dugo trajalo slavlje Portugala, pošto je Aju doneo izjednačenje Gani u 73. minutu.

Kratko je trajao nerešen rezultat, u 78. minutu Bruno Fernandeš je idelanio asistorao, posalo loptu iza leđa desnom beku Gane, utrčao je Žoao Feliks i udarcem iskosa pored istračlog golmana Zikija doneo vođstvo. Već u narednom napadu Bruno Fernandeš je proigrao Rafaela Leaa koji je pogodio suprotan ugao za 3:1.

Prvotimac Zvezde Osman Bukari dobio je šansu u nastavku, na minut pre kraja zatresao je mrežu i vratio rezultatsku neizvesnost.

U 10. minutu nadoknade golman Portugala je pogrešio dok se spremao da ispuca loptu, prikrao se Injaki Vilijams i ukrao mu je, ali se okliznuo u odsudnom momentu i šansa za izjednačenjem je propala.

Portugal - Gana 3:2 (0:0)

Stadion: 974 (Doha)

Sudija: Ismael Elfat (SAD)

Portugal: Kosta – Kanselo, Dijas, Pereira, Gereiro – Neves – Otavio, B. Silva, Fernandes, Žoao Feliks – Ronaldo

Gana: Ati-Zigi – Seidu, Amarti, Điku, Salisu, Baba – Kudus, Samed, Parti, A. Aju – Vilijams

Kraj! Pobeda Portugala posle drame - 3:2!

90. minut - Igraće se još devet minuta. Može li Gana do čuda?

89. minut - Goool! Osman Bukari, napadač Crvene zvezde, vraća Ganu u igru - 3:2.

88. minut - Ronaldo izlazi iz igre, Ramos je ušao.

80. minut - Još jedan gol! Rafael Leao u prvom kontaktu sa loptom postiže pogodak i verovatno stavlja tačku na meč.

78. minut - Goooool! Žoao Feliks ponovo donosi prednost Portugalu! Posle nesadržajnog prvog poluvremena, spektakl u drugom!

77. minut - Napadač Crvene zvezde Osman Bukari ulazi u igru umesto Kudusa.

73. minut - Gooool! Gana dolazi do izjednačenja, Aju je strelac, kakav šok za Portugal!

68. minut - Parti pokušava iz velike daljine, lopta odlazi daleko preko gola.

65. minut - Goooool! Siguran je Ronaldo iz penala i Portugal vodi - 1:0! Ronaldo je ovim golom ušao u istoriju, pošto je postigao najamanje po pogodak na pet Mundijala!

62. minut - Pada Ronaldo u kaznenom prostoru i sudija Elfat pokazuje na belu tačku.

55. minut - Evo šanse za Ganu. Brza tranzicija ekipe Ota Ada. Prvi put su napali sa četiri igrača. Povukao je Mohamed Kudus i na kraju odlučio da i sam završi.

Šutirao je sa ivice šesnaesterca i nije bilo nimalo prijatno po Dioga Koštu.

50. minut - Igra se na sredini teran uglavno, a čak i kad se neko osili da krene napred, uglavnom su to duge lopte koje nemaju preteranu svrhu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Dohi.

45. minut - Poluvreme, nema golova, nismo mnogo toga videli na ovom meču.

37. minut - Konačno preti Gane, posle udarca iz ugla, ali odbranio se Portugal.

32. minut - Kristijano Ronaldo je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog faula!

26. minut - Bez mnogo uzbuđenja u ovim momentima.

17. minut - Dobar centaršut Kansela u srce šesnaesterca, ali brani se Gana.

13. minut - Nova šansa za Ronalda posle kornera, ostaje 0:0.

10. minut - Kristijano Ronaldo je imao zicer, bio je sam pred golom gane, ali je golman Ati-Zigi pravovremeno intervenisao, a lopšta je otišla u gol-aut.

4. minut - Odmah preti Portugal, prvi korner na utakmici. Gereiro je dobro istrčao po levom boku na dubinsku loptu Danila, ali je njegov pokušaj da centrira bio zaustavljen. Posle udarca iz ugla Otavio je pokušao da uputi prvi opasan udarac sa distance, ali je loše to uradio.

1. minut - Utakmica je počela!

16.25 - Potpuno očekivano, Oto Ado je na ofanzivnu postavu kolege na suprotnoj strani odgovorio defanzivnom, sa petoricom fudbalera u poslednjoj liniji.

16.20 - Odlučio se Fernando Santos za napadačku postavku, sa petoricom ofanzivnih fudbalera.

16.18 - U centru pažnje biće naravno Kristijano Ronaldo kome bi ovo mogao da bude poslednji Mundijal u karijeri.

16.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola grupe H u kojoj se sastaju Portugal i Gana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.