ZANIMLJIV DAN U PREMIJER LIGI Sjajan preokret Čelsija, debakl Foresta (FOTO)
EPA-EFE/Neil Hall

Čelsi je sa 2:1 pobedio Vest Hem u 6. kolu Premijer lige, na domaćem terenu.

Prvo poluvreme utakmice na "Stamford Bridžu" obeležilo je nula udaraca u okvir gola na obe strane.

Nije igra izabranika Tomasa Tuhela previše obećavala u tim trenucima i delovalo je kao da Vest Hem nikako neće ostati praznih šaka.

Međutim, u 72. minutu je ušao Ben Čilvel i to je promenilo sve.

Čilvel je prvo postigao gol u 76. minutu, a onda je u 88. asistirao Havercu koji je doneo pobedu.

Da situacija bude još lošija po "čekićare", u nadoknadi vremena im je poništen gol...

Notingem Forest je bio nikad bliži novoj pobedi u Premijer ligi, ali je prokockao 2:0 sa poluvremena i na kraju svoje navijače ostavio bez barem boda.

Da situacija bude još lošija, pobedu je odneo Bornmut (2:3), ekipa koja će im biti veliki rival u borbi za opstanak ove sezone.

Povratnik u elitu je poveo preko Kujatea u 33. minutu, a u 45+2' je bilo 2:0 kada je Džonson dao gol sa bele tačke.

A, onda... Potop.

Biling u 51, Solanke u 63. i rezervista Entoni u 87. minutu za veliki preokret.

Vulverhempton je pobedio Sautempton sa 1:0 golom Podensa u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Njukasl i Kristal Palas odigrali su utakmicu bez glova, dok je ludnica viđena u Brentfordu.

Domaćin je pobedio Lids sa neverovatnih 5:2!

Heroj Brentforda bio je Ajvan Toni koji je postigao het-trik.

Pogađao je u 30, 43. i 58. minutu, a gol za Lids je postigao Sinistera u prvom minutu nadoknade.

Do kraja meča trener gostiju Marš je uspeo da dobije crveni karton, a to kao da je pokrenulo njegovu ekipu pošto je Roka u 79. smanjio na 3:2.

Ipak, do kraja meča Mbemo i Visa su otklonili sve dileme.

Aston Vila i Mančester Siti odigrali su nerešeno u poslednjem meču šestog kola Premijer lige.