MOGUĆ NOVI SUSRET ZVEZDE I BRAGE! Šerif poražen posle penala!
EPA/Jose Coelho

Oni su u revanšu posle boljeg izvođenja penala pobedili Šerif iz Tiraspolja, 3:2 (2:0, 2:0).

U prvom meču u Tiraspolju Moldavci su slavili sa istovetnih 2:0.

Tako je moguć novi susret Brage i Crvene zvezde koji su igrali u grupnoj fazi Lige Evrope.

Braga je sjajno odigrala u prvom poluvremenu i nadoknadila zaostatak iz Tiraspolja.

Povela je Braga u 17. minutu, Rikardo Orta je sjajno uposlio napadača Jurija Medeirosa, a ovajdoveo svoj tim u vođstvo.

2:0 za Bragu bilo je u 43 minutu, ovoga puta su Orta i Mediros zamenili uloge, pa je strelac prvog pogotka bio asistent, Rikardu Orti koji je tako izjednačio rezultat u dvomeču.

Do kraja se rezultat nije menjao, pa se pristupilo izvođenju penala.

U dramatičnoj penal seriji, bolja je bila Braga rezultatom 3:2. Junak Brage je Fransisko Mura koji je svojim golom odveo domaćina u osminu finala.