LIGA ŠAMPIONA Tadić dao gol, Ajaks i Liverpul u osmini finala, Inter uništio bajku Šerifa (VIDEO)

Ajaks je uz gol Dušana Tadića preokretom, sa igračem više, pobedio Borusiju u Dortmundu i plasirao se u osminu finala, PSŽ je u nadoknadi ostao bez pobede u Lajpcigu, Mančester Siti je lako i ubedljivo pobedio Briž, dok je u derbiju večeri Liverpul mnogo lakše nego što se očekivalo savladao Atletiko i takođe obezbedio plasman u nokaut fazu, kao i Ajaks.

Kopljanici iz Amsterdama su prvi put u istoriji grupne faze Lige šampiona nanizali četiri pobede, a slavljem u Dortmundu su obezbedili prolaz dalje, ali i prvo mesto u grupi. Posle prestrogog isključenja Humelsa u 29. minutu, Rojs je sa penala doneo prednost domaćinu u 37. minutu, ali je u drugom poluvremenu brojčana prednost gostiju došla do izražaja. Prvo je Tadić izjednačio, Ale doneo preokret, a u nadoknadi Klasen overio pobedu.

Sporting je u istoj grupi deklasirao Bešiktaš, koji je zalutao u Ligu šampiona ove sezone. Popularni "lavovi" će se sad boriti sa Borusijom za vizu za nokaut fazu. Istakao se dvostruki strelac Pedro Gonsalveš.

U Mančesteru su pet golova dali igrači Sitija, ali je bilo 4:1. Stons je postigao autogol, a Žoao Kanselo je ostvario het-trik asistencija.

A u drugom meču te grupe - spektakl. Lajcpig je prvo propustio šansu da maršira ka pobedi, a onda se spasio poraza u dubokoj nadoknadi - sa penala. Nkunku je načeo goste već u osmom minutu, a samo četiri minuta kasnije moglo je da bude 2:0 za Lajpcig. Da tako ne bude, pobrinuo se Donaruma, koji je odbranio penal koji je izveo Andre Silva. Usledila su dva gola Vajnalduma, prva dva u dresu "svetaca", delovalo je da će bodovi u Pariz, ali onda se desio penal, drugi za domaćina. Loptu je na "kreč" namestio Soboslaj, a Mađar je za razliku od Portugalca matirao Donarumu.

Liverpul je savladao Atletiko i drugi put u dve nedelje, a samo dvadesetak minuta je bilo potrebno Crvenima da samelju Jorgandžije, koje su ostale zbunjene na terenu. Blistao je dvostruki asistent Trent Aleksander-Arnold, a porazu gostiju doprineo je i Felipe koji je isključen već u 37. minutu.

Inter je u drugom poluvremenu slomio otpor Šerifa i tako stigao na korak od plasmana u osminu finala. Šerifu na ruku ide poraz Šahjtora u Madridu i sad samo čudom može da ostane bez selidbe u Ligu Evrope.

SEMAFOR

Grupa A

Mančester Siti - Briž 4:1

(Foden 15, Marez 54, Sterling 72, Žesus 90+2 - Stons 17. autogol)

Lajpcig - PSŽ 2:2

(Nkunku 8, Soboslaj 90+2. penal - Vajnaldum 21, 39)

Sporting - Bešiktaš 4:0

(Pedro Gonsalveš 31. penal, 38, Paulinjo 41, Sarabija 56)

Borusija D. - Ajaks 1:3

(Rojs 37. penal - Tadić 72, Ale 84, Klasen 90+3)

Grupa D

Real - Šahtjor 2:1

(Benzema 14, 61 - Fernando 39)

Šerif - Inter 1:3

(Adama Traore 90+2 - Brozović 54, Škrinjar 66, Aleksis Sančez 82)

Tokove utakmica i promene rezultata mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

90+3. - Klasen overava veliku pobedu Ajaksa u Dortmundu

90+2. penal za Lajpcig, drugi na meču, Soboslaj matira Donarumu

90+2 - rezervista Žesus za konačnih 4:1 u Mančesteru

90+2. - Adama Traore smanjuje za konačnih 1:3 u Tiraspolju

84. minut - Ale za potpuni preokret Ajaks i plasman u osminu finala

82. minut - rezervista Aleksis Sančez postiže treći gol za Inter protiv Šerifa

72. minut - Tadić! Kapiten Srbije donosi izjednačenje Ajaksu. Odlično se snašao posle dodavanja glavom Tigesa, a malo je nedostajalo i da se povredi

72. minut - Sterling rešava sve dileme u Mančesteru

66. minut - Škrinjar za overu pobede Intera u Moldaviji

57. minut - Suarez smanjuje na Enfildu, ali VAR pokazuje da je bio ofsajd

54. minut - Sarabija nastavlja ponižavanje Bešiktaša

54. minut - Marez dovodi "građane" opet u vođstvo

54. minut - Brozović dovodi Inter u vođstvo protiv Šerifa

48. minut - VAR je poništio gol Žote

POLUVREMENA

Šerif je odoleo Interu posle 45 minuta

41. minut - Paulinjo za 3:0 u Lisabonu

39. minut - Vajnaldum za potpuni preokret u Lajpcigu, drugi gol Holanđanina posle neiskorišđenog penala domaćina

38. minut - ponovo Pedro Gonsalveš, ovog puta iz igre

37. minut - Rojs ne greši sa penala

36. minut - penal za Borusiju, posle intervencije iz VAR sobe

36. minut - Felipe je isključen, Atletiko ostaje sa 10 igrača

31. minut - Pedro Gonsalveš sa penala za 1:0 u Lisabonu

29. minut - Atvel je pokazao direktan crveni karton Matsu Humelsu, koji je potvrđen posle VAR pregleda

21. minut - Vajnaldum kažnjava promašaj Silve sa penala, PSŽ stiže do 1:1 u Lajpcigu

21. minut - Mane je udvostručio prednost Liverpula

17. minut - Briž izjednačuje na Etihadu, Stons je dao autogol

15. minut - Foden za vođstvo Sitija protiv Briža, asistent je Žoao Kanselo

13. minut - Žota dovodi Liverpul u vođstvo protiv Atletika

11. minut - Donaruma brani penal, Andre Silva je propustio ogromnu šansu da povede Lajpcig ka pobedi

8. minut - Prvi gol večeri pada u Lajpcigu, Nkunku je doveo domaćina u vođstvo protiv "svetaca". Asistent je Andre Silva