PALA JE I ROMA, MURINJO JE BESNEO Kontroverzna pobeda Juventusa, četvrta u nizu
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je nastavio seriju pobeda i protiv Rome (1:0). Tporinska "stara dama" je pobedila u meču koji je obeležen kontroverznim penalom za Romu, i to iz više razloga.

Počelo je vođstvom Juventusa u 16. minutu. Bentankur je pronašao Kena, koji je zatresao mrežu za eksploziju u Torinu. Kontroverzan detalj se desio u 44. minutu.  Ejbraham je prešao dvojicu, šutirao, na loptu je natrčao Mhitarijan koji je srušen, ali je Ejbraham smestio loptu u gol.

Ipak, sudija Danijele Orsato nije hteo da pusti prednost, iako se sve desilo u razmaku od samo nekoliko sekundi. Dosudio je penal, koji Ščešni brani Veretuu. Francuz tako nije iskoristio prvi penal u karijeri u 14. izvođenju. Trener Rome Žoze Murinjo je bio vidno besan, "grmeo" je pored aut linije.

U drugom poluvremenu su obe ekipe imale po jednu veliku priliku. Bernandeskiju je golman Rome zaustavio udarac odmah na startu drugog poluvremena. Na drugoj strani se u 74. minutu istakao Ščešni, kad je odbranio šut Matijasa Vine.