BASKONIJA OČITALA LEKCIJU Zvezda pretrpela visok poraz u Španiji, Kalinić povređen (VIDEO)
EPA-EFE/David Aguilar

Crvena zvezda je bila u seriji od pet pobeda, a onda je bez Voltersa i Mitrovića pretrpela ubedljiv poraz u Vitoriji, Baskonija je slavila 93:74.

Još se na početku meča povredio Nikola Kalinić, pa je u drugom kvartalu sve krenulo naopako.

Poluvreme su domaći dobili 23 razlike, do kraja su lako održavali razliku.

Već za dva dana crveno-beli ponovo igraju u Evroligi, u Madridu gostuju Realu.

Do ovog meča Baskonija je bila, u Evroligi, u seriji od četiri poraza, u proseku su gubili 22 razlike.

Uz to je i trener Duško Ivanović dobio otkaz, a zamenio ga je Neven Spahija. Izgleda da je šok terapija sa hrvatom urodila plodom.

Baskonija - Crvena zvezda 93:74 (25:22, 30:10, 13:21, 25:21)

Vitorija - Dvorana: Busa arena. Gledalaca: 6.091. Sudije: Matej Boltauzer, Emin Mogulkoč, Amit Balak.

BASKONIJA: Peters, Boldvin 14, Barera, Sedekerskis 9, Marinković 5, Grejndžer 4, Fontekio 9, Enoh 23, Kostelo, Gidraitis 21, Noko 8, Kuruc.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Uskoković 3, Davidovac 2, Lazić 2, Kalinić, Dobrić 11, Holins 11, Simonović, Ivanović 21, Marković 2, Kuzmić 10, Cirbes 12.

40. minut: Boldvin pogađa za konačnih - 94:74.

38. minut: Trojka Holinsa - 86:72, istom merom uzvraća Sedekerskis - 89:72.

35. minut: Trojka Grejndžera, prednost opet raste - 84:65.

34. minut: Po trojka na obe strane, a onda Cirbes pogađa i minus je opet ispod 15 - 79:65.

32. minut: Trojka Fontekija u zao čas, taman kada se razlika topila - 74:56.

31. minut: Ivanović je pogodio samo jedno bacanje, Holins je promašio polaganje - 68:54.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Ivanović je sa sirenom za kraj kvartala trojkom spustio minus na samo 15 razlike - 68:53.

27. minut: Noko poenima razliku vraća na više od 20 - 65:44.

24. minut: Kuzmić je zakucao posle odličnog pasa - 61:40.

22. minut: Enoh i Gudraitis su nastavili seriju - 59:34.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Boldvin i Grejndžer su pogodili za dva i jedan i na poluvremenu doveli razliku na +23 - 55:32.

18. minut: Trojka Dobrića - 47:29, uzvraća Boldvin sa tri uspešna bacanja - 50:29.

17. minut: Četvrta trojka Gidraitisa - 42:24, već je +18. Isti igrač sa linije bacanja pogađa za +20 - 44:24.

15. minut: Lopta nije prošla kroz obruč, ali su poeni Markovića priznati, prekinuta je serija domaćina - 37:24.

14. minut: Noko se okreće oko čuvara i zakucava - 35:22. Enoh u narednom napadu povećava - 37:22. Serija 12:0.

13. minut: Kontra, sam u ćošku Gidraitis, nova trojka, prednost je dvocifrena - 33:22.

12. minut: Poeni Gidraitisa, pa tri realizovana bacanja Fontekija - 30:22.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Holins je sa sirenom za kraj četvrtine pogodio trojku od tablu - 25:22.

8. minut: Na jednoj strani Holins i Ivanović, na drugoj Sedekerskis, pršte trojke - 21:17.

6. minut: Gidraitis trojkom povećava razliku - 12:8. Noko, bivši igrač crveno-belih, uz faul Kalinića pogađa - 16:9, ali ne koristi dodatno bacanje.

5. minut: Kalinić je ostao pod košem Zvezde i žali se na povredu. Ivanović je uzvratio, probio je pod koš i pogodio uz faul - 9:8.

4. minut: Boldvin je probio pored Dobrića i pogodio uz faul - 9:5.