NADICA BOŽANIĆ ŠAMPIONKA SVETA Nestvaran uspeh srpskog tekvondoa, peta medalja na Svetskom prvenstvu
Tekvondo klub Galeb

Iako joj žreb nije bio nimalo naklonjen, Nadica Božanić je na tatamiju delovala vrlo sigurno, u drugom kolu savladala je Turkinju Uzunčavdar (7:2, 7:5), a u osmini finala bila bolja, posle puno uzbuđenja, od odlične Amerikanke Gorman-Šor (9:3, 10:13, 3:2).

U četvrtfinalu, najznačajnijoj borbi u dosadašnjoj seniorskoj karijeri, Nadica je bila uspešnija od Kazahstanke Deniz (15:3, 8:8).

Protivnica u polufinalu, Mekgouan iz Velike Britanije, držala se do polovine prve runde, a onda je učenica Dragana Jovića pojačala i sa 8:6, 6:2 stigla do velikog finala.

U borbi za zlato protivnica je bila Da Bin iz Južne Koreje, devojka koja je u finalu Olimpijskih igara u Tokiju radila sa Milicom Mandić. Nadicu nije impresionirala, naša reprezentativka bila je bolja od početka do kraja borbe i potpuno zasluženo slavila – 12:8, 9:3!

NOVE MEDALJA Tijana Bogdanović osvojila svetsku bronzu

Nadica Božanić rođena je 2001. godine, nekadašnja je kadetska šampionka Evrope i juniorska svetska šampionka. Ima i srebro za Olimpijskih igara mladih 2018. godine, a odličje iz Gvadalahare prvo joj je sa najvećih takmičenja u seniorskoj konkurenciji.

Tim Srbije na Svetskom prvenstvu u Meksiku ima pet osvojenih medalja, što je apsolutni rekord. Zlato je, pored Nadice Božanić, izborio i Mahdi Hodabahši, srebrnu medalju donosi Aleksandra Perišić, a bronzane su osvojili Tijana Bogdanović i Stefan Takov.

Poslednjeg dana šampionara u Gvadalahari na tatami će i poslednja od desetoro predstavnika i predstavnica Srbije, Lana Komnenović. U kategoriji do 46 kilograma krenuće iz drugog kola, a protivnica joj je Akbarova iz Azerbejdžana.