Pumpa
Foto: Shutterstock/Foto:shutterstock

Cena dizela za poljoprivrednike ostaje nepromenjena 179 dinara.

Registrovana poljoprivredna gazdinstva, kako je propisano Uredbom mogu kao do sada maksimalno, do 100 litara po hektaru kupovati na NIS-ovim pumpama.

"Naftna industrija Srbije će na svojim stanicama za snabdevanje prevoznih sredstava, uz upotrebu kartica izdatih registrovanim polјoprivrednim gazdinstvima, staviti u promet derivat evro dizel po maksimalnoj maloprodajnoj ceni od 179 dinara po litru, utakanjem u pogonske rezervoare polјoprivrednih mašina i posude za transport derivata nafte u maksimalnoj količini do 100 litara po hektaru, za površine upisane u Registru polјoprivrednih gazdinstava na dan stupanja na snagu ove uredbe i zasejane, odnosno zasađene površine obradivog polјoprivrednog zemlјišta pod odgovarajućom bilјnom kulturom do količina potrebnih za obradu, a najviše do 100 hektara", navodi se u uredbi.

Ostali privredni subjekti koji obavlјaju delatnost trgovine motornim i drugim gorivima na stanicama za snabdevanje prevoznih sredstava mogu, kako se navodi, "uz upotrebu kartica izdatih registrovanim polјoprivrednim gazdinstvima, staviti u promet derivat evro dizel po maksimalnoj maloprodajnoj ceni od 179 dinara po litru, utakanjem u pogonske rezervoare polјoprivrednih mašina i posude za transport derivata nafte u maksimalnoj količini do 100 litara po hektaru, za površine upisane u Registru polјoprivrednih gazdinstava na dan stupanja na snagu ove uredbe i zasejane, odnosno zasađene površine obradivog polјoprivrednog zemlјišta pod odgovarajućom bilјnom kulturom do količina potrebnih za obradu, a najviše do 100 hektara".

BONUS VIDEO:

 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading