POEZIJA "ORLOVA" Srbija se poigravala sa Ukrajinom i u velikom stilu otvorila Evropsko prvenstvo!
EPA-EFE/Tibor Illyes

Bio je ovo sjajan meč naše selekcije.

Ukrajina jeste najslabiji tim u grupi, ali ovakva igra "orlova" uliva veliki optimizam pred mečeve sa Hrvatskom i Francuskom.

Blistali su izabranici Tonija Đerone kako u odbrani, tako i u napadu.

Ukrajinci su se držali samo do sredine prvog poluvremena, kada je Srbija preuzela potpunu kontrolu. Blistao je Lazar Kukić u napadu, dok je na golu čuda činio Milan Bomaštar.

Drugo poluvreme bila je prava poezija naših rukometaša.

Iz minuta u minut rasla je prednost Srbije, u jednom momentu je bilo i +11, da bi Ukrajina u finišu koliko toliko ublažila poraz.

U drugom kolu Srbija igra protiv Hrvatske, taj meč je na programu u subotu od 20.30

Srbija - Ukrajina 31:23 (17:11)

Dvorana: "Pik" (Segedin)

Srbija: Bomaštar, Boržaš, Cupara, Đorđić, Đukić, Ivanišević, Kukić, Marsenić, Milosavljević, Mitić, Orbović, Pešmalbek, Pešić, Radivojević, Radović, Šotić, Sretenović, Vorkapić

Ukrajina: Terehov, Zalevski, Bujenko, Kasaj, Tjutjunik, Tilte, Kravčenko, Doncov, Horiha, Glušak, Buržak, Vjunik Bližnijuk, Turčenko, Minocki, Komok, Ilčenko, Artemenko, Bigler.

Drugo poluvreme:

60. minut - Kraaaj! Pobeda Srbije protiv Ukrajine - 31:22!

57. minut - Sve je ovde odavno rešeno, Srbija će ostvariti ubedljiv trijumf na otvaranju Evropskog prvenstva, ostaje samo da vidimo kojim rezultatom.

55. minut - Evo prvog gola sa desnog krila za naš tim, strelac je Orbović.

49. minut - Radivojević neumoljiv sa sedam metara - 28:17!

48. minut - Konačno jedna dobra akcija Ukrajinaca.

46. minut - Petar Đorđić postiže sjajan gol, rapsodija "orlova"!

40. minut - Ogromnih +9 za Srbiju, Milosavljević je strelac.

37. minut - Bomaštar je začarao mrežu! Srbija ima +7

32. minut - Kukić nastavlja tamo gde je stao u prvom poluvremenu!

Prvo poluvreme:

30. minut - Kraj prvog dela! Fenomenalna igra Srbije koja vodi 17:11!

27. minut - Majstorija Kukića koji postiže peti gol, Srbija vodi 15:10!

24. minut - Fenomenalni golman Srbije Bomaštar, već peta odbrana

21. minut - Odlična akcija, Radivojević precizan za 11:7.

16. minut - Sve bolja igra naše reprezentacije koja preuzima kontrolu.

13. minut - Treći pogodak Šotića, Srbija na +3!

10. minut - Ponovo Kukić, Srbija dolazi do gola sa igračem manje

9. minut - Gol Kukića, Srbija vodi 5:3.

6. minut - Prvi sedmerac za Ukrajinu, brani sjajni Bomaštar! Na drugoj strani Šotić postiže svoj drugi gol i Srbija vodi 3:2.

3. minut - Darko Đukić je realizovao sedmerac, Srbija dolazi do izjednačenja.

2. minut - Ukrajina vodi, strelac je Artemenko.

1. minut - Srbija nije realizovala prvi napad.

17.33 - Koronavirus je napravio ozbiljne probleme i jednima i drugima, ali se situacija u našem timu poboljšala poslednjih dana.

17.28 - Srbija je favorit u ovom duelu i nadamo se da će "orlovi" pobedom započeti prvenstvo.

17.23 - Pored Srbije i Ukrajine u ovoj grupi su još Francuska i Hrvatska i njihov duel počinje u 20.30.

17.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u rukometu između Srbije i Ukrajine. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Segedina.