AP Photo/Nick Wass

Nije se osetio nedostatak Irvinga, Simonsa i Vorena, Bruklin je ostvario ubedljiv trijumf.

Od prvog minuta meča Netsi su kontrolisali utakmicu.

Gosti su sigurnom igrom na poluvreme otišli sa 12 poena prednosti.

U poslednje dve četvrtine, Netsi su limitirali domaćina na svega 29 poena ukupno, sa procentima šuta nižim od 27%. Zaslužena pobeda Bruklina sa skoro 40 poena razlike.

U Netsima Kevin Durent "flertovao" je sa tripl-dablom, upisao je 28 poena, 9 skokova i 11 asistencija. Klakston je dodao 18 poena, a Tomas 17.

Bredli Bil je za tim iz prestonice upisao 20 poena, a Kuzma se u statistiku upisao sa 19.

Fantastičan duel Derozena i Tejtuma u okršaju svojih ekipa. Boston ipak bolji od Čikaga 123:119.

Čikago je dobio prvu četvrtinu, ali je u drugoj izgubio ritam i dozvolio domaćinu da na poluvreme ode sa šest poena vođstva.

Bulsi su u nastavku održavali poenterski priključak ali nisu uspeli da izjednače a samim tim ni da preokrenu rezultat.

U ekipi Bostona Tejtum je ubacio 36 poena uz 12 skokova, Brogdon je dodao 25, Džejlen Braun se istakao sa 16.

Kod Čikaga neverovatni Derozen ubacio je 46 poena ali to nije bilo dovoljno da njegov tim stigne do pobede. Centar Nikola Vučević postigao je 24 poena uz 12 skokova.