Jelena Karleuša i Duško Tošić
Zoran Ilić

Zoran Ilić

Jelena Karleuša i Duško Tošić, Foto: Zoran Ilić

Tošić je danas pred 50.000 gledalaca postigao prvi gol u dresu kineskog Gvangdžoua R&F u pobedi nad Čangčung Jataijem 5:2 (3:1) u tamošnjem prvenstvu.

Tošić je u četvrtoj utakmici od dolaska iz Bešiktaša postigao gol za svoju novu ekipu koju vodi Dragan Stojković Piksi, u 38. minutu, a na asistenciju Šijaa Žija.

Srpski fudbaler je tako, potpuno neplanirano, supruzi Jeleni posvetio i gol za rođendan, te će imati razlog više da pamte ovaj avgust u Kini.

Gosti su poveli preko bivšeg napadača Votforda Odiona Igala u 12. minutu, a domaćin je već do poluvremena imao 3:1, jer su golove pored Tošića dali Urso Žunior u 27. i Ži u 45. minutu.

U nastavku se dva puta u strelce upisao Eran Zahavi za Gvangdžou, a za goste jednom Long Tan.

Gvangdžou se nalazi na 11. mestu kineske lige sa 22 boda iz 18 utakmica, dok Čangčung ima dva više na osmom mestu.