LUDNICA NA "GUDISONU" Remi Evertona i Totenhema uz po crveni karton na obe strane

Prvo poluvreme je bilo prilično nesadržajno, ali je zato u drugom bilo mnogo uzbuđenja.

Totenhem je poveo preko Harija Kejna iz penala u 68. minutu.

Zanimljivo, ovo je Kejnu čak 16. pogodak na 17 utakmica protiv Evertona, njegovog omiljenog rivala.

Ipak, Totenhemu je mnogo olakšao Dukure koji je nepotrebno reagovao burno posle jednog duela sa Kejnom i udario ga u lice u 58. minutu i zaradio direktno isključenje.

Everton je krenuo u ofanzivu, a dodatno se zakuvalo u 88. minutu kada je i Lukas Mura nepotrebno nagazio  Kina i zaradio zasluženi crveni karton.

Nakon toga, Kin je zaokružio sve večeras - nakon napravljenog penala i iznuđenog penala, postigao je evrogol. U 90. minutu se namestio i sa nekih 30 metara poslao loptu u same rašlje za 1:1 i erupciju na "Gudisonu".