VELS ŠOKIRAO HRVATSKU U TREĆEM MINUTU NADOKNADE Španija ubedljivom pobedom otvorila kvalifikacije za EP

Domaćin je poveo u 28. minutu kada se Andrej Kramarić sjajno snašao na ivici kaznenog prostora i spoljnim delom stopala postigao vodeći pogodak.

Velšani ništa nisu pokazali u prvom delu. "Vatreni" su imali potpunu kontrolu i imali nekoliko prilika da sa većom prednošću odu na odmor.

U drugom poluvremenu Velšani su zaigrali nešto ofanzivnije i to im se isplatilo, mada je delovalo da će izabranici Zlatka Dalića ipak znati da sačuvaju rezultat.

Međutim, sve snove o trijumfu "kockastih" raspršio je Nejtan Brodhed koji je na svom debiju za nacionalni tim Velsa u trećem minutu nadoknade vremena doneo bod gostima.

Reprezentacija Španije ostvarila je trijumf u prvom kolu grupe A protiv Norveške na domaćem terenu rezultatom 3:0.

"Crvena furija" je povela golom Olma u 13. minutu, a onda je Hoselu u 84. i 85. minutu overio trijumf.