Halid Bešlić
Foto: ATA IMAGES/Foto: ATA Images

Poznati pevač Halid Bešlić preminuo je 7. oktobra u 72. godini života.

Na večni počinak ispraćen je 13. oktobra na groblju Bare u Sarajevu, a oproštaju je prisustvovalo oko 100.000 ljudi.

Dan nakon sahrane, menadžer legendarnog pevača Nedim Srnja oglasio se na svom Fejsbuk profilu i zahvalio Sarajevu na veličanstvenom ispraćaju.

- Sarajevo je odradilo svoje na dostojanstven i veličanstven način. Hvala moje Sarajevo, hvala ljudima koji su dali svoje resurse, ljudstvo i opremu, a ostali u senci - napisao je Nedim Srnja na Fejsbuku.

Nije želeo da počiva u Aleji velikana u Sarajevu

Podsetimo, Halid Bešlić, legendarni pevač, sahranjen je u ponedeljak, 13. oktobra, na sarajevskom groblju Bare. Jedan detalj nije mogao da prođe nezapaženo, a to je položaj njegove večne kuće.

Radnik na groblju Rusmir, kaže da je Halid sam izabrao grobno mesto, čemu je i svedočio kada je pevač posetio Bare pre nego što je smešten u bolnicu.

- Halid je bio ovde i tražio je da kada dođe vreme, bude sahranjen ovde, među običnim ljudima - rekao je Rusmir i dodao:

- To samo pokazuje koliko je bio skroman - istakao je on.

BONUS VIDEO:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading