Arenasovi dolari
Printscreen
Arenasovi dolari

Printscreen

Arenasovi dolari, Foto: Printscreen

* Poznata američka finansijska kompanija Alajans Bernštejn obavila je istraživanje

* Otkriven stvarni državni dug SAD

* Izveštaj objavljen na Vol Stritu

Poznata američka finansijska kompanija Alajans Bernštejn obavila je istraživanje koje je razotkrilo stvarne razmere državnog duga SAD, a CNBC je tim povodom objavio specijalni prilog pod naslovom "Realni nivo duga SAD možda dostigne 2000 odsto ekonomije, naglašava se u izveštaju Vol Strita".

Procena Alajans Bernštejn privlači pažnju ne samo ciframa kojima operiše, već je stvar u tome što je "dužničku dijagnozu" postavila veoma poznata finansijska struktura, prenosi bankar.rs.

Akcije na Volstritu i evropskim berzama PADAJU KAO KAMENJE, bogataši u panici povlače pare na sigurno!

AUTOR: Tanjug; D.K. DATUM I VREME: 29.05.2019. 19:11 Akcije na Volstritu su danas pretežno u padu, jer su se investitori preorijentisali na bezbednija ulaganja - u obveznice. Berza Vol strit, Foto: Profimedia Investitori su, takođe, favorizovali manje rizične akcije, usled zabrinutosti da će trgovinski rat između SAD i Kine ugroziti rast globalne ekonomije, prenosi agencija AP.

 

Poznatu finansijsku kompaniju je osnovao ekonomista i milijarder Zalman Haim Bernštejn, a ona danas upravlja aktivama vrednim 586 milijardi dolara, što njenoj dijagnozi daje dodatnu težinu.

Posle pažljivog iščitavanja računica i preporuka američkih finansijskih eksperata stiče se utisak da se radi o pripremi javnosti za rezanje socijalnih programa i drugih elemenata države blagostanja.

Ironijom sudbine, Zalman Haim Bernštejn je nekoliko godina života potrošio na realizaciju Maršalovog plana: na šeme američkog investiranja u zemlje Zapadne Evrope radi uzdizanja njihovih ekonomija i jačanja uticaja SAD na Starom kontinentu u kontekstu konkurencije sa SSSR.

PROČITAJTE JOŠ:

 

Samo, to je bilo u prošlosti, a danas firma koju je osnovao jedan od utemeljivača Maršalovog plana aktivno signalizira da će za spasavanje američke ekonomije od dužničke gangrene biti potreban skalpel ili čak motorna testera.

A neće rezati ono što SAD duguju vlasnicima svojih dužničkih obveznica već američke socijalne garancije.

CNBC je objasnio kako je Alajans Bernštejn izračunao dug SAD i ukazala zbog čega je to važno: "Alajans Bernštejn je razradila metodologiju koja je dala rezultat: SAD duguju 1832 procenta od svog BDP. U ovo nije uračunat samo klasični državni dug, nego i obaveze iz socijalnih programa poput "Socijalnog osiguranja", Mediker (zdravstvenog osiguranja) i državnih penzija".

Obično se kao nivo duga SAD navodi 22,5 triliona dolara, što je ekvivalentno približno 106 procenata američkog BDP.

SAD SE UKLJUČUJU U PREGOVORE O KOSOVU? Stejt Department poslao upozorenje Prištini, imaju jasnu poruku!

BONUS VIDEO: Helikopter na Novom Beogradu