ĐOKOVIĆU JE MEDVEDEV SAD JEDINA NADA Alkaraz preko Sinera do finala Indijan Velsa

Alkaraz je u polufinalu pobedio Italijana Janika Sinera - 7:6 (4), 6:3 i sada ga samo pobeda deli od prestizanja Novaka Đokovića na ATP listi i povratka na prvo mesto.

Prvi set je bio veooma neizvestan. Španac je napravio brejk u petom gemu, ali je Siner vrlo brzo uzvratio i izjednačio na 4:4.

Bio je Italijan sigurniji u tim momentima, imao čak i set loptu, ali je Alkaraz uspeo da je spasi, pa se otišlo u taj-brejk u kom je drugi reket sveta imao više živaca i rešio taj deo igre rezultatom 7:4 u svoju korist.

Drugi set je Alkaraz dobio prilično rutinski, napravio je rani brejk koji je lako sačuvao do kraja i plasirao se u novo finale.

Protivnik u borbi za trofej, ali i povratak na prvo mesto biće mu Rus Danil Medvedev koji je u dva seta savladao Frensisa Tijafoa.